ବଡ଼ ଖବର : ଶସ୍ତା ସୁନା କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଜୁଲାଇ ୧୨ ରୁ ୧୭ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ କିଣନ୍ତୁ, RBI ଜାରି କଲା ଏହି ସ୍କିମ

ସୁନାର କ୍ରେତାମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି କଥାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ ଯେ ବଜାରରେ ସୁନା କେବେ ଶସ୍ତା ହେବ | ସୁନା କିଣୁଥିବା କିମ୍ବା ସେଥିରେ ବିନିଯୋଗ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିଖବର ଆସିଛି | ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ସାଭରେନ ଗୋଲ୍ଡ ବଣ୍ଡ ସ୍କିମ IV ଜାରି କରିଦେଇଛି |

ଏହା ଅନୁଯାୟୀ, ସାଭରେନ ଗୋଲ୍ଡ ବଣ୍ଡ ସ୍କିମ ୨୦୨୧-୨୨ ର ଇସ୍ୟୁ ପ୍ରାଇସ, ଯାହା ଜୁଲାଇ ୧୨ ରୁ ଆସନ୍ତା ପାଞ୍ଚ ଦିନ ପାଇଁ ସବସ୍କ୍ରିପସନ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ପ୍ରତି ଗ୍ରାମ ସୁନା ପାଇଁ ୪,୮୦୭ ଟଙ୍କା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ନିବେଶକମାନଙ୍କୁ ୫୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଗ୍ରାମରେ ଅଧିକ ରିହାତି ମିଳିପାରେ |’

ସେମାନଙ୍କୁ କେବଳ ଅନଲାଇନ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆରବିଆଇ କହିଛି ଯେ ଏହିପରି ନିବେଶକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଲ୍ଡ ବଣ୍ଡର ଇସ୍ୟୁ ପ୍ରାଇସ ପ୍ରତି ଗ୍ରାମ ପିଛା ୪,୭୫୭ ଟଙ୍କା ହେବ | ଏହାପୂର୍ବରୁ ସିରିଜ III ପାଇଁ ଇସ୍ୟୁ ମୂଲ୍ୟ ଯାହା ମେ ୩୧ ରୁ ଜୁନ ୪, ୨୦୨୧ ସମୟରେ ସଦସ୍ୟତା ପାଇଁ ଖୋଲା ଥିଲା, ସେତେବେଳେ ପ୍ରତି ଗ୍ରାମ ପିଛା ୪,୮୮୯ ଟଙ୍କା ଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୪ କ୍ୟାରେଟ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ଗ୍ରାମ ପିଛା ପ୍ରାୟ ୪୭୮୨୦ ଟଙ୍କା ପାଖାପାଖି ରହିଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *