କରୋନା ଟୀକା ନେବାର ୩ ଦିନ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦେଲେ ବଡ଼ ଚେତାବନୀ

କରୋନା ଟୀକା ନେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଖାଇବା-ପିଇବା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଓ କିଛି ଦିନ ଆରାମ କରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ରୁସର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଏକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି, ଟୀକା ନେବା ପରେ ଅତିକମରେ ୩ ଦିନ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ସେ-କ୍ସ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ।

ସେକ୍ସ ନକରିବା ପଛରେ କଣ କାରଣ ଅଛି?:-

ସେରୋଟୋବର ଉପ-ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡ. ଡେନିସ ଗ୍ରେଫରଙ୍କ କହିବା ଉଚିତକି,’ସେକ୍ସ କରିବା ପରେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ଅଶାନ୍ତି ବଢିଯାଏ ଯାହାକି ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଠିକ ନୁହେଁ। ପ୍ରତ୍ଯେକ ଏହି କଥା ଜାଣିଛନ୍ତିକି ସେକ୍ସ ସମୟରେ ବହୁତ ଅଧିକ ଶକ୍ତି ବ୍ୟବହାର ହୁଏ। ସେଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଏ। ଟୀକା ଲଗାଇବାର ଆଗାମୀ ୩ ଦିନ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ସେକ୍ସ ଓ କୌଣସି ଶା-ରୀ-ରି-କ ଗତିବିଧିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ଉଚିତ।

ଅଧିକ ସେ-କ୍ସ ହୋଇପାରେ ବିପଦଜନ୍ନକ:-

ତାଙ୍କର ଏହି ଦାବିରେ ଏକ ବରିଷ୍ଠ ଚିକିତ୍ସକ ଅଧିକାରୀ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଟୀକାକରଣ ପରେ ସେକ୍ସ ବିଷୟରେ କହିଲେକି ଆପଣ ଏହାକୁ କରିପାରିବେ, ସାବଧାନରେ କରନ୍ତୁ। ସେ ମଧ୍ୟ କହିଲେକି ରୁସଙ୍କୁ ସାମାନ୍ଯ ବୁଝିବାକୁ ହେବ ଓ ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ କରିବା ମଧ୍ୟ ଅନୁଚିତ। ଜଣାଇଦେଉଛୁକି ରୁସରେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଲୋକଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ତୁରନ୍ତ ପରେ ମଦ୍ୟପାନ, ଧୂମ୍ରପାନ ଇତ୍ୟାଦିରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଥିଲା।

ରୁସରେ କେବଳ ୧୩ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ନେଇଛନ୍ତି ଟୀକା:-

ଡେଲି ମେଲର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଦୁଇଟି ଟୀକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ରୁସ ଦୁନିଆରେ ସବୁଠାରୁ କମ ଟୀକାକରଣ ଦେଶ ମଧ୍ୟରୁ ଏକ ଅଟେ। ଏଠାରେ କେବଳ ୧୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଭାଇରସର ଦୁଇଟି ଯାକ ଡୋଜ ଦିଆଯାଇଛି। ଯେତେବେଳେକି ବାକି ୟୁରୋପୀୟ ଦେଶରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ଉପରେ ଅଛି। ଟୀକାକରଣର ଧୀର ଗତି ପାଇଁ ରୁସକୁ ଆଲୋଚନାର ସାମ୍ନା ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡୁଅଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *