ଅଜବ ଆଦେଶ : ପଞ୍ଚମ କ୍ଲାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ଫ୍ରି କ-ଣ୍ଡୋ-ମ

ଆମେରିକାର ଚିକାଗୋରେ ସ୍କୁଲଗୁଡିକ ପାଇଁ ଏମିତି କିଛି ଆଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଛି, ଯାହାକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ ଚର୍ଚ୍ଚା କରାଯାଉଛି | ନୂତନ ପଲିସୀ ଅନୁଯାୟୀ, ପଞ୍ଚମ କ୍ଲାସ କିମ୍ବା ତାଠାରୁ ଉପରର ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍କୁଲଗୁଡିକୁ କ-ଣ୍ଡୋ-ମ-ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ପଡିବ |

୧୦ବର୍ଷ ବୟସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କ-ଣ୍ଡୋ-ମ :-

ବାସ୍ତବରେ ଚିକାଗୋ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ ବୋର୍ଡ ଅଫ ଏଜୁକେସନ ନୂତନ ପଲିସୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି | ଏହି ପଲିସୀ ଅନୁଯାୟୀ, ସ୍କୁଲଗୁଡିକୁ ପଞ୍ଚମ କ୍ଲାସ କିମ୍ବା ତାଠାରୁ ଉପର କ୍ଲାସର ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କ-ଣ୍ଡୋ-ମ-ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଅର୍ଥାତ ଏହି ନୂତନ ପଲିସୀ ଅନୁଯାୟୀ ସ୍କୁଲ ୧୦ ବର୍ଷର ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କ-ଣ୍ଡୋ-ମ-ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବ | ଏହା ପଛରେ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଦିଆଯାଉଛି ଯେ ଏହାଦ୍ୱାରା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଯୌ-ନ ସଂକ୍ରମଣ, ଏଚଆଇଭି ଇନଫେକ୍ସନ ଏବଂ ପ୍ରେଗ୍ନେନ୍ସି ଚାହୁଁନଥିବାରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିବ |

ବି-ରୋ-ଧ କରିବାକୁ ଓଲ୍ହାଇଲେ ଲୋକେ :-

ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଚିକାଗୋର ସ୍କୁଲଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ରହିଛି | ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ମାତ୍ରେ ନୂତନ ପଲିସୀ ଲାଗୁ ହୋଇଯିବ | ନୂତନ ନିୟମ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ରାଗ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି | ଲୋକମାନେ ଏହି ପଲିସୀ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଉଛନ୍ତି | ପିଲାମାନଙ୍କର ବାପାମା ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଲ-ଜ୍ଜା-ଜନ-କ ଏବଂ ଅସୁସ୍ଥ ମାନସିକତା ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି |

ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ ହିଁ ଲାଗୁ ହେବାର ଥିଲା ପଲିସୀ :-

fox news ର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ନୂତନ ପଲିସୀ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ ଲାଗୁ ହେବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ କରୋନା ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ହେବା କାରଣରୁ ଏହାକୁ ଲାଗୁ କରାଯାଇ ପାରିଲାନାହିଁ | ଚିକାଗୋ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ (ସିପିଏସ) କହିଛି ଯେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏଚ.ଆଇ.ଭି ସଂକ୍ରମଣ ଏବଂ ଚାହୁଁନଥିବା ଗର୍ଭାବସ୍ଥା ସହିତ ଯୌ-ନ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗର ପ୍ରସାରକୁ କମ କରିବା ପାଇଁ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରୟାସ ଅନୁଯାୟୀ ଚିକାଗୋର ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା କ-ଣ୍ଡୋ-ମ ଫ୍ରିରେ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯିବ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.