କଳିଯୁଗର ଶ୍ଵଶୁରଙ୍କର ବୋହୁ ଉପରେ ପଡିଲା ଖରାପ ନଜର, ରାତିରେ ଗୋଡ ମୋଡ଼ିବା ପାଇଁ ରୁମକୁ ଡାକିଲେ,ଆଉ ତା ପରେ …

ଘରର ବୋହୂ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପରି ହୋଇଥାନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ଘର ଛାଡି ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରକୁ ଆସନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ନବଜାତ ବୋହୂର ଯତ୍ନ ନେବା ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଶାଶୁଙ୍କର ଦାୟିତ୍ଵ ଅଟେ। ଏକ ବୋହୂ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ଘର, ନୂଆ ଲୋକ, ନୂଆ ସ୍ଥାନରେ ଆଡଜଷ୍ଟ କରିବା ଏତେ ସହଜ ନୁହେଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମର୍ଥନ ଆଶା କରନ୍ତି। ତଥାପି, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶାଶୁ ଘର ତାଙ୍କ ବୋହୂକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବୋଲି ଭାବନ୍ତି ନାହିଁ। ଅନେକ ଶାଶୁ ଘର ସୀମାଠାରୁ ଅଧିକ ବୋହୂ ଉପରେ ଅ-ତ୍ୟା-ଚା-ର କରନ୍ତି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପଞ୍ଜାବର ଜଲନ୍ଦର ସହରର ଏହି ମାମଲାକୁ ଧରି ନିଅନ୍ତୁ। ଏଠାରେ ଶ୍ଵଶୁର ତାଙ୍କ ବୋହୂକୁ ଗୋଡ ଚିପିଦେବା ପାଇଁ ରୁମକୁ ଡାକିଲେ। କିନ୍ତୁ ଗୋଡ ଚିପିଦେବା ବାହାନାରେ ସେ ବୋହୂଙ୍କୁ ଅ-ସ-ଦା-ଚ-ର-ଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଅ-ତ୍ୟା-ଚା-ର-ର ସୀମା ସେତେବେଳେ ପାରି ହେଲା, ଯେତେବେଳେ ସେ ବୋହୂର ପୋଷାକ ଚିରିଦେଲେ। ଏହାପରେ ଯାହା ଘଟିଲା କେହି ଆଶା ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ। ବୋହୂ ଏବଂ ଶ୍ଵଶୁରଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବାପ ଝିଅ ପରି ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏହି କଳିଯୁଗର ଶ୍ଵଶୁର ତାଙ୍କ ବୋହୂକୁ ଯୌ-ନ-ର ଶି-କାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଏହି ପୁରା ବିଷୟକୁ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଜାଣିବା।

ବାସ୍ତବରେ ପୀ-ଡି-ତା ମହିଳାଙ୍କ ବିବାହକୁ ମାତ୍ର ୯ ମାସ ସମୟ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପୀ-ଡ଼ି-ତାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯେବେଠାରୁ ସେ ବିବାହ କରି ତାଙ୍କ ଶାଶୁ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେବେଠୁ ତାଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଅ-ତ୍ୟା-ଚାର କରାଯାଉଛି। ଶାଶୁ ଘର ତାଙ୍କୁ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ଅନେକ ଥର ହଇରାଣ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାମୀ, ଶାଶୁ ଏବଂ ଶ୍ଵଶୁର ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ମା-ର-ପି-ଟ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଅନେକ ଥର ନବ ବିବାହିତା ଶାଶୁଘର ଛାଡି ଘରକୁ ପଳାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ପଞ୍ଚାୟତ ଚୁକ୍ତି ପରେ ଫେରି ଆସିଥିଲେ।

ତେବେ ଯୌ-ତୁ-କ ଉପରେ ତାଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ନି-ର୍ଯ୍ୟା-ତ-ନା ବନ୍ଦ ହୋଇ ନଥିଲା। ତା’ପରେ ସୀମା ପାରି ସେତେବେଳେ ହୋଇଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଶଶୁର ବୋହୂଙ୍କୁ ରାତି ୧୧ଟା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ରୁମକୁ ଗୋଡ ଚିପିଦେବାକୁ ଡାକିଲେ। ଯେତେବେଳେ ବୋହୂ ତାଙ୍କ ଗୋଡ ଜାକିବା ପାଇଁ ଶ୍ଵଶୁରଙ୍କ ରୁମକୁ ଗଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ସହ ଅ-ସ-ଦା-ଚରଣ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ବୋହୂ ଯେତେବେଳେ ଏହାର ବି-ରୋ-ଧ କରିଥିଲେ, ଶ୍ଵଶୁର ତାଙ୍କ ପୋଷାକ ଚିରି ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ବୋହୂ ସେଠାରୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ପରେ ବୋହୂ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାହାଣୀ କହିଲେ। ଏହାପରେ ସେମାନେ ନିଜ ଝିଅ ସହିତ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇ ଶ୍ଵଶୁର ଘରଲୋକଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିଥିଲେ।

ବୋହୂ କହିଛନ୍ତିଯେ, ଘଟଣାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବେ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଦାବି ହେଉଛିଯେ, ତାଙ୍କ ଶ୍ଵଶୁରଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଶାଶୁଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ଦାଖଲ କରାଯାଉ। ସେ ଶାଶୁ ଘରର ସମସ୍ତଙ୍କ ଲୋକଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋ-ଲି-ସ ଏହି ଘଟଣାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ଏବଂ ଏହାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ପ୍ରକୃତ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ହିଁ ସତ୍ୟ ବାହାରକୁ ଆସିବ।

ଯଦି ବୋହୂ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ସତ୍ୟ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏ, ତେବେ କଳିଯୁଗର ଏହି ଶ୍ଵଶୁରଙ୍କୁ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ। ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଏହି ପ୍ରକାର ଯୌ-ନ ଶୋଷଣ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୁଲ ଅଟେ। ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହିପରି ଅ-ପ-ରା-ଧୀ-ମା-ନେ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ନ ପାଇଛନ୍ତି, ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭବିଷ୍ୟତରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲା ଆସୁଥିବ। ଏଥିସହିତ, ଯୌ-ତୁ-କ ଲୋଭିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କଠୋର ଦ-ଣ୍ଡ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.