ଇଏ ହେଉଛନ୍ତି ନୂଆ ମୋଦି କ୍ୟାବିନେଟର ସବୁଠାରୁ ଗରିବ ମନ୍ତ୍ରୀ, ମାତ୍ର ୧୦ ଲକ୍ଷ ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି,ଜାଣନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କ୍ୟାବିନେଟକୁ ବିସ୍ତାର କରି ୪୩ ଜଣ ସାଂସଦଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ କରିଛନ୍ତି | ଯେଉଁମାନେ ନିକଟରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି | ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦରେ ୩୬ ଟି ନୂଆ ଚେହେରାକୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି | ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୫ ଟି କ୍ୟାବିନେଟ ଏବଂ ୨୮ ଟି ରାଜ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯାଇଛି | ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏହି ପୁନଃନିର୍ମାଣ ପରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦର ମୋଟ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୮ ହୋଇଯାଇଛି | ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ମହିଳା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୧ ଅଟେ |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିକାଂଶ ନୁଆଁ ଚେହେରାଙ୍କ ନିଜ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ସାମିଲ କରାଗଲା | ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ବହୁତ ଧନୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି | ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରିଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏପରି ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଖରେ ୫୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ସମ୍ପତି ରହିଛି | ତେବେ ଆଠ ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏପରି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ନାହିଁ |

ଇଏ ହେଉଛନ୍ତି ମୋଦି କ୍ୟାବିନେଟର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ମନ୍ତ୍ରୀ :-

ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ନୂତନ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସ୍କିଣ୍ଡିଆଙ୍କୁ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦିଆଯାଇଛି | ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ନୂତନ କ୍ୟାବିନେଟରେ ବତ୍ତମାନ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସ୍କିଣ୍ଡିଆ ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି | ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସ୍କିଣ୍ଡିଆଙ୍କର ଅନେକ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି ଏବଂ ସେ ମୋଟ ୩୭୯ କୋଟି ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି |

ମୋଦୀ କ୍ୟାବିନେଟରେ ସବୁଠାରୁ ଗରିବ ମନ୍ତ୍ରୀ :-

ମୋଦି କ୍ୟାବିନେଟରେ ସବୁଠାରୁ ଗରିବ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରତୀମା ଭୌମିକ | ବିଜେପି ମହିଳା ସାଂସଦ ପ୍ରତୀମା ଭୌମିକଙ୍କ ପାଖରେ ସବୁଠାରୁ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି | ସେ ମାତ୍ର ୧୦ ଲକ୍ଷ ମୂଲ୍ୟ ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନ ଆଫିଡେଭିଟ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ କମ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି |

ସେ ଗତ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପଶ୍ଚିମ ତ୍ରିପୁରା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ | ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ତ୍ରିପୁରା ୟୁନିଟର ମହାସଚିବ ଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସାଂସଦ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପରେ ସେ ଏହି ପଦ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ | ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟ ୟୁନିଟର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଟନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *