ଚିଡିଆଘରରୁ ୧୨ ଫୁଟର ସାପ ଫେରାର, ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ସପିଙ୍ଗ ମଲରୁ ମିଳିଲା, ଏମିତି ବାହାର କରାଗଲା-ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଲୁଇସିୟାନାର ମଲରେ ବ୍ଲୁ ଜୁ ଏକ୍ୱାରିୟମରେ ନିଜର ୱାର୍ଡରୁ ବାହାରି ଆସିଥିବା ଏକ ସାପକୁ ଦୁଇଦିନ ଖୋଜିବା ପରେ ମିଳିଲା। ୟୁପିଆଇର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, କାରା, ୧୨ ଫୁଟର ଅଜଗର ସୋମବାର ଦିନ ନିଜର ୱାର୍ଡରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ଚିଡିଆଘରକୁ ଦୁଇଦିନ ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଗଲା ଯାହାଫଳରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଏଥିରେ ବିପଦ ହେବନାହିଁ ଓ ସହଜରେ ସାପକୁ ଖୋଜା ଯାଇପାରିବ।

ବ୍ଲୁ ଜୁ ଏକ ଇଣ୍ଟରୋକ୍ଟିଭ ଏକ୍ୱାରିୟମ ଅଟେ ଯାହା ନିକଟରେ ଆମେରିକାରେ ଲୁଇସିୟାନା ମଲରେ ଖୋଲା ଯାଇଥିଲା। ଚିଡିଆଘର କର୍ମଚାରୀ ଏକ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରାତିରେ ଅଜଗରକୁ ଖୋଜିଲେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ଲାଭ ହେଲା ନାହିଁ। ବୁଧୁବାର ଦିନ ଚିଡିଆଘରକୁ ପୁଣିଥରେ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଗଲା। କାରଣ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଖୋଜିବା ଜାରି ରଖିଥିଲେ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ କାରା ଧରିନିଆଗଲା। ବ୍ଲୁ କୁ ଏକ୍ୱାରିୟମର ମୁଖ୍ୟ ବିପଣନ ଅଧିକାରୀ ରୋଣ୍ଡା ସ୍ଵାନସନଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ସାପ “କାନ୍ଥ, ଛାତ କ୍ଷେତ୍ରରେ” ମିଳିଥିଲା। ଏମିତି ଜଣାପଡୁଥିଲାକି ଯେମିତି କାରା ମଲରେ ଏକ ଛୋଟ କ୍ରଲ ସ୍ଥାନରେ ନିଜର ରାସ୍ତା ଖୋଜିବାରେ ସଫଳ ହେଲେ।

ଚିଡିଆଘର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସହିତ ଖୁସିଖବର ସେୟାର କରିଲେ ଯେଉଁଥିରେ କାରାକୁ କାନ୍ଥରୁ ଖସାଯାଉଥିବାର ଦେଖା ଯାଉଥିଲା। ଅଜଗର ସୁରକ୍ଷିତ ଓ ସ୍ୱସ୍ଥ୍ୟ ଅଛି, ଚିଡିଆଘର ନିଜର ପେସବୁକ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଲେ।

କାରା, ଏକ ଅଲିବନୋ ବର୍ମୀ ଅଜଗରକୁ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟବାହକ ବିକ୍ଟୋରିୟାରେ ଏକ ସୌମ୍ଯ ଓ ଜିଜ୍ଞାସୁ ପଶୁ ରୂପରେ ବର୍ଣ୍ଣିତ କରିଥିଲେ। ବିକ୍ଟୋରିୟା ଡବ୍ଲୁବିଆରଜେଡକୁ କହିଲେ, କି ସକାଳ ପାଖାପାଖି ୩:୪୫ ବେଳେ ଖବର ମିଳିଲାକି ଅଜଗର ମିଳିଗଲା।

ବିକ୍ଟୋରିୟା କହିଲେ,”ମୋତେ ଲାଗୁନାହିଁକି ମୁଁ ବ୍ଲୁ ଜୁରେ ଫେରିବା ପାଇଁ କେବେ ଏତେ ଜୋର ଦୌଡ ଲଗାଇଥିବି।” “ଯେତେବେଳେବି ତାକୁ ପାଇଥିଲେ ମୁଁ ବାସ୍ତବରେ ବସ ଚଲାଇ ଯାଉଥିଲା। ଏହା ଏକ ତ୍ଵରିତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଟେ, ଓ ମୁଁ ଏହି ଚିଡିଆଘରରେ ଫେରିଆସିଲା, ଏହା ପୂର୍ବରୁ କେହିବି ଏହାକୁ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ।”

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *