IPL ରେ ସ୍ଥାନ ନ ମିଳିବାରୁ ଏହି ବିଦେଶୀ ଲିଗରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ପଳାଉଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି, କେତେକ ବଡ଼ ବଡ଼ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଆସିଲା ସାମ୍ନାକୁ

ଏହି କଥାରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ଭାରତର ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ (IPL) ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଲିଗ ଅଟେ | ଏହି ଲିଗରେ ସାରା ଦୁନିଆର ଖେଳାଳି ଖେଳିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ ହୁଏ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ଆଇପିଏଲ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଦୁନିଆରେ ଚାଲୁଥିବା ଅନ୍ୟ କେତେକ ଲିଗକୁ ଆପଣାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ଗତ କିଛି ସମୟ ହେଲାଣି କିଛି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ବିଦେଶୀ ଲିଗରେ ବହୁତ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି |

ଆଇପିଏଲ ଛାଡି ଏହି ଲିଗରେ ଖେଳିବେ ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ :-

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ସୁଦୀପ ତ୍ୟାଗୀ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ୱିକେଟ ସହିତ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିଥିବା ୱିକେଟ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମନବିନ୍ଦର ବିସଲାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳି ୟୁସୁଫ ପଠାନ ମଧ୍ୟ ସେହି ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଲଙ୍କା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ(LPL)ରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି | LPL ର ଏହି ବର୍ଷର ସଂସ୍କରଣ ଜୁଲାଇ ୩୦ରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୨୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ |

LPL ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବେ ପଠାନ ଭାଇ :-

ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟ ନିଜର ମିଡିଆ ପ୍ରକାଶନରେ କେବଳ ଭାରତର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୟୁସୁଫଙ୍କ ନାମ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର ନାମ ଖୁଲାସା କରାଯାଇନାହିଁ | ଏଥିରେ ଇରଫାନ ପଠାନଙ୍କ କ୍ୟାଣ୍ଡି ଟସ୍କରସ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି | ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଗତ ବର୍ଷ କାଣ୍ଡି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ପାଇଁ ଖେଳିଥିଲେ | ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କର ମଧ୍ୟ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ ପାଇଁ କଥା ଚାଲିଛି, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ନାମଗୁଡିକ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ |

ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିଛନ୍ତି ସବୁ ଖେଳାଳି :-

ତ୍ୟାଗୀ ଏବଂ ବିସଲା ଦୁହେଁ ଆଇଏଏନଏସକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ପ୍ରକୃତରେ LPL ପାଇଁ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛନ୍ତି | ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ତ୍ୟାଗୀ, ଯିଏ କି ଆଇପିଏଲରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ଚାରିଟି ODI ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି, ଗତବର୍ଷର ଏଲପିଏଲରେ ଡାମବୁଲ୍ଲା ଭିକିଙ୍ଗ ଟିମର ଅଂଶ ଥିଲେ |

ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଖେଳାଳି ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିସାରିଛନ୍ତି :-

ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏଲପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କୌଣସି ସରକାରୀ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା | ଇରଫାନ ପଠାନ, ତ୍ୟାଗୀ ଏବଂ ମୁନାଫ ପଟେଲ LPL 2020 ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ ନିଜ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ କୌଣସି ବିଦେଶୀ ଲିଗରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ ନାହିଁ | ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ବିଦେଶୀ ଲିଗରେ ଭାଗ ନେବାପାଇଁ ବିସିସିଆଇ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ପଡିଥାଏ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *