ବାପା ବିକ୍ରି କରନ୍ତି ଠେଲାରେ ପକୁଡି, ଝିଅ କଲା ଚମତ୍କାର, ହୋଇଗଲା ଇଣ୍ଟରନେଶନାଲ ହକି ପ୍ଲେୟର

ଜୀବନରେ ଅବସ୍ଥା ଯେତେ ବି କଷ୍ଟକର ହୋଇଥାଉ ନା କାହିଁକି, ନିଜ ଭିତରେ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ସାହସ ଥିଲେ ଯେକୌଣସି ସଫଳତା ପାଇବାକୁ କୌଣସି ଶକ୍ତି ରୋକିପାରିବ ନାହିଁ | ଏହି କଥାକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି ରାଜସ୍ଥାନର ଦୋୖସା ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଛୋଟ ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ଝିଅ ଶିବାନୀ ସାହୁ |

କମ ବୟସରେ ବଡ଼ ଚମତ୍କାର :-

କମ ବୟସରେ ଶିବାନୀ ସାହୁ ବଡ଼ ଚମତ୍କାର କରିଛନ୍ତି | ସେ ଭାରତର ଅଣ୍ଡର-16 ଟିମରେ ଇଣ୍ଟରନେଶନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି | ଶିବାନୀଙ୍କ ସିଲେକସନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତର ସିନିୟର ମହିଳା ଟିମର ଟପ -20 ପ୍ଲେୟର୍ସରେ ହୋଇଛି, ଯାହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତା ଅଟେ |

ପକୁଡି ବିକ୍ରି କରନ୍ତି ବାପା :-

ଶିବାନୀ ସାହୁ ଦୋୖସାର ମନ୍ଦାବର ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ଅଟନ୍ତି | ସେ ଏକ ସାଧାରଣ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କ ବାପା ସୀତାରାମ ସାହୁ ଗାଁରେ ହିଁ ଠେଲାରେ ପକୁଡି ବିକ୍ରି କରିଥାନ୍ତି |

ଜର୍ମାନ କୋଚର ମିଳିଲା ସହଯୋଗ :-

ଶିବାନୀ ସାହୁ ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ମନ୍ଦାବର ଗାଁରେ ଜର୍ମାନୀର ନେସନାଲ ପ୍ଲେୟର ଆଣ୍ଡ୍ରେୟାରୁ କୋଚିଂ ହାସଲ କଲେ | ତାପରେ ୨୦୧୩ ମସିହାରୁ ୨୦୧୮ ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜସ୍ଥାନ ଟିମର ଅଂଶ ହୋଇ ରହିଲେ | ଏହାମଧ୍ୟରେ ସେ ନେସନାଲ ଲେଭଲରେ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି |

କ୍ୟାରିୟର ତିଆରି କରିବାକୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିଲେ :-

ଏହାପରେ ଶିବାନୀ ସାହୁ ନିଜର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧ୍ୟୟନ ଏବଂ ହକିରେ କ୍ୟାରିୟର ତିଆରି କରିବାପାଇଁ ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ମୁମ୍ବାଇ ସିଫ୍ଟ ହୋଇଗଲେ | ତାପରେ ସେ ଗୁରୁ ନାମକ ଖାଲସା ଇଂଲିଶ ମିଡିୟମ ସ୍କୁଲରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଢିଲେ ଏବଂ ତାପରେ ଗ୍ରାଜୁଏସନ ପାଇଁ ପୁନେ ଚାଲିଗଲେ |

ଟପ-20 ଶିବାନୀଙ୍କର ସିଲେକସନ :-

ଶିବାନୀ ସାହୁଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ସେତେବେଳେ ପୁରା ହେଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା, ଯେତେବେଳେ ନେସନାଲ ସେଣ୍ଟର ଅଫ ଏକଶିଲେନ୍ସ ସ୍ପୋର୍ଟ ଅଥରିଟି ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ୬୦ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସିଲେକସନ କଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଶିବାନୀଙ୍କର ମଧ୍ୟ ନାମ ଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିବାନୀ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମର ସମ୍ଭାବିତ ୨୦ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲିଷ୍ଟରେ ସାମିଲ ହୋଇଗଲେ | ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ପ୍ଲେୟର୍ସଙ୍କୁ ସିଲେକ୍ଟ କରାଯିବ |

ପରିବାର ମଧ୍ୟ ଦେଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱାଧୀନତା :-

ଶିବାନୀ ସାହୁ ନିଜ ପରିବାର ଏବଂ କୋଚ ଆଣ୍ଡ୍ରେୟାଙ୍କୁ ନିଜର ସଫଳତାର କାରଣ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଶିବାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାଧାରଣ ପରିବାର ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ମୋ ଇଚ୍ଛାକୁ ପୁରା କରିବାପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେ ପଠାଇଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *