ଜୀବିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନଗର ନିଗମଙ୍କ ଠାରୁ ଆସିଲା ଫୋନ- ଆପଣଙ୍କ ଡେ-ଥ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ନେଇଯାଆନ୍ତୁ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଥାନେରେ ଏକ ଅଜବ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହାକୁ ଜାଣି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଓ କହିବେ ଏମିତି କଣ ସତରେ ହୋଇପାରେ? ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଥାନାରେ ଏକ ଜୀବିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସରକାରୀ ବିଭାଗରୁ ନିଜର ମୃ-ତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ନେବାପାଇଁ ଫୋନ ଆସିଲା।

ଥାନେ ର ସ୍ଥାନୀୟ ନିବାସୀ ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର ଦେଶାଇ ଆରୋପ ଲଗାଇଲେ କି, ମୋତେ ନଗର ନିଗମରୁ ମୋ ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ନେବାପାଇଁ କଲ ଆସିଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ମିଡ଼ିଆରେ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ତ ଥାନେ ନଗର ନିଗମର ଉପାଯୁକ୍ତ ସନ୍ଦୀପ ମାଲବି କହିଲେ କି ଟେକନିକାଲ ଭୁଲ ଯୋଗୁଁ ଏମିତି ହୋଇଛି।

ଥାନେର ସ୍ଥାନୀୟ ନିବାସୀ ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର ଦେଶାଇଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଲେ କି ଟିମର ସୂଚୀକୁ ପୁଣିଥରେ ସତ୍ୟାପିତ କରିବାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଗଲା। ନଗର ନିଗମ ଅଧିକାରୀ ମାଲବି କହିଲେ କି, ଆମକୁ ଏହି ସୂଚୀ ପୁନେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ମିଳିଛି କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିନାହୁଁ। ଏହା ଏକ ଟେକନିକାଲ ଭୁଲ ଥିଲା ଯାହାକି ତାଙ୍କର ନାମ ମୃ-ତ୍ୟୁ ତାଲିକାରେ ଥିଲା।

ସେ ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇକୁ କହିଥିଲେ କି, ଆମେ ଆମର ଟିମର ସୂଚୀକୁ ସତ୍ୟାପିତ ଓ ଫଲୋ ଅପ କରିବାପାଇଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାପରେ ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନଗର ନିଗମର ମଜାକ ଉଡାଉଛନ୍ତି। ଜଣେ ୟୁଜର ଦିବଙ୍ଗତ ଅଭିନେତା ଚାଦବିକ ବୋସମ୍ୟାନଙ୍କ ଏକ ଫୋଟୋ ଜାରି କରି ଲେଖିଥିଲେ। ଥାନେ ନଗର ନିଗମ ଯାତ୍ରା କରିବା ସମୟରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରୁଥିବେ ମୁଁ ମ-ରି-ନା-ହିଁ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁ କି, ଏହାମଧ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନାର 9,195 ନୂଆ ଲକ୍ଷଣ ମିଳିଛି। ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ମୁତାବିକ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା 60,70,599 ହୋଇଗଲାଣି। ଏହାବ୍ୟତୀତ ଏହି ମହାମାରୀ କାରଣରୁ 252 ଆହୁରି ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଲାଣି, ଏହାପରେ ମୃ-ତ-କ-ଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 1,22,197 ହୋଇଯାଇଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *