ଫିଲିପାଇନ୍ସର ବାୟୁସେନା ସି-୧୩୦ ବିମାନ ହେଲା ଦୁ-ର୍ଘଟ-ଣାଗ୍ରସ୍ତ, ସୁ-ରକ୍ଷି-ତ ଭାବରେ ୪୦ଜଣ ସୈ-ନି-କଙ୍କୁ ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରାଯାଇଛି

ରବିବାର ଦିନ ଫିଲିପାଇନ୍ସ ବାୟୁସେନାର ସି-୧୩୦ ବିମାନ ସୈ-ନି-କମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଦୁ-ର୍ଘଟ-ଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ବିମାନଟି ରନେୱେରୁ ଯିବା ପରେ ନି-ଖୋ-ଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା, ଓ ପରେ ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳରେ ଦୁ-ର୍ଘଟ-ଣାର ଶି-କା-ର ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ୪୦ଜଣ ସୈ-ନି-କ ସୁ-ରକ୍ଷି-ତ ଅଛନ୍ତି ଓ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁ-ରକ୍ଷି-ତ ଭାବରେ ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରାଯାଇଛି। ସିଲୁ ଅଞ୍ଚଳର ପାହାଡ଼ିଆ ସହର ପାଟୀକୁଲ ଗ୍ରାମରେ ଏହି ବିମାନ ଦୁ-ର୍ଘଟ-ଣା ଘ-ଟି-ଛି।

ବିମାନରେ କେତେଜଣ ସୈ-ନି-କ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ ଏବଂ କେତେଜଣଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଛି, ସେ ବିଷୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଦ୍ଧ କୌଣସି ସଠିକ ସୂଚନା ମିଳିପାରି ନାହିଁ। ଏହି ବିଷୟରେ ସଠିକ ସୂଚନା ଷ୍ଟାଫ ଜେନେରାଲର ମୁଖ୍ୟ ସିରିଲିଟୋ ସୋବେଜାନାଙ୍କ ନିକଟରୁ ମିଳିପାରି ନାହିଁ। ବିମାନରେ ୮୫ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ବିଷୟରେ ଏକ ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସିରିଲିଟୋ ସୋବେଜାନା କହିଛନ୍ତିଯେ, ବିମାନଟି ଦକ୍ଷିଣ କାଗାୟନ ଡି ଓରୋ ସହରରୁ ସୈ-ନି-କମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଉଡ଼ାଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ସୁଲୁର ମୁସଲିମ ବହୁଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ସରକାରୀ ଶ-କ୍ତି ଶହ ଶହ ବର୍ଷ ଧରି ଅବୁ ସୟାଫର ଚରମପନ୍ଥୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଦୀ-ର୍ଘକା-ଳୀନ ଯୁ-ଦ୍ଧ କରୁଛନ୍ତି।

ସୋବେଜାନା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତିଯେ, ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁ-ର୍ଭା-ଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଘ-ଟ-ଣା ଅଟେ। ବିମାନ ରନୱେରୁ ନି-ଖୋ-ଜ ହୋଇଗଲା ଏବଂ ଏହାର ଶକ୍ତିକୁ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଅ-ସଫ-ଳ ରହିଥିଲା। ବିମାନରେ ଥିବା ୪୦ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରାଯାଇ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆଯାଇଛି। ଅନ୍ୟ ସୈ-ନି-କମାନଙ୍କର ଉ-ଦ୍ଧା-ର କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁ-ଦ୍ଧା ଜା-ରି ରହିଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *