ଲୋକମାନେ ଏମିତି କଲେ ମାସ୍କର ପୁନଃବ୍ୟବହାର, ଭିଡିଓ ଦେଖି ହୋଇଯିବେ ତାଜୁବ

କରୋନାଭାଇରସ କାରଣରୁ ସମସ୍ତେ ମୁହଁରେ ଫେସ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। କେତେକ ସାଧା କପଡା ମାସ୍କ ପିନ୍ଧନ୍ତି, ତୋ କେତେକ ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ ଦାମୀ ମାସ୍କ ଏବଂ କିଛି ଏନ୯୫ ପିନ୍ଧନ୍ତି। ସାଧାରଣତଃ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ କିଛି ଦିନ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପରେ ସାବଧାନତାର ସହିତ ଫୋପାଡି ଦିଅନ୍ତି। ମାସ୍କକୁ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଫୋପାଡିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ୟାକ କରି ଡଷ୍ଟବିନରେ ଫୋପାଡିବା ଉଚିତ। କିନ୍ତୁ ଏହା ହେଉଛି ଭାରତ! ଏହି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ଦେଖନ୍ତୁ, ଲୋକମାନେ ମାସ୍କକୁ ମଧ୍ୟ ମଜାଳିଆ ଉପାୟରେ ପୁନଃବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି।

କେବେ ଦେଖିନଥିବେ ମାସ୍କର ଏପରି ପୁନଃବ୍ୟବହାର:-

ଭାରତରେ ଜୁଗାଡକୁ ନେଇ କୌଣସି ଅଭାବ ନାହିଁ। ଯେତେବେଳେ ସରକାର କରୋନାଭାଇରସରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କଲେ, ତେବେ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର ପରେ ଫୋପାଡିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀ ରୁପିନ ଶର୍ମା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ମଜାଳିଆ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖନ୍ତୁ, ମାସ୍କ କେଉଁ ଉପାୟରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ।

କେହି ଡାଏପର ତିଆରି କରିଥିବାବେଳେ, କେହି ହାଣ୍ଡି ତିଆରି କରିଛନ୍ତି:-

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏହିପରି ଭିଡିଓଗୁଡିକ ବହୁତ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ମାସ୍କ ପୁନଃବ୍ୟବହାର ଭିଡିଓରେ, କେହି ମାସ୍କକୁ ହାଣ୍ଡିରେ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି, ତୋ କେହି ଜଣେ ଡାଏପର ବନାଇଛନ୍ତି, କେହି କେହି ଏହାକୁ ନିଜ କହୁଣିରେ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ କେହି କେହି ମାସ୍କ ଉପରେ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଘୁଞ୍ଚାଉଛନ୍ତି। ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀ ରୁପିନ ଶର୍ମା ଭିଡିଓ ସହିତ ଥିବା କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି- ଇଣ୍ଡିଆନ ନାଗିନ… ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ! ଏହା କେବଳ ଭାରତରେ ହିଁ ହୋଇପାରେ।

ଭିଡିଓ ଉପରେ ମଜାଳିଆ କମେଣ୍ଟ:-

ଏହି ମଜାଳିଆ ଭିଡିଓ ଉପରେ କମେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଏକରୁ ଅଧିକ ଆସୁଛି। କିଛି ଲୋକ ନିଜେ ଏଥିରୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ କିଛି ଲୋକ ଭାରତୀୟଙ୍କ ମନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *