ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ୭୮୬ ଡିଜିଟ ଥିବା କୌଣସି ବି ନୋଟ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ କରିପାରିବେ ଭଲ ଆୟ, ଚେକ କରନ୍ତୁ ନୋଟର ଡିଟେଲ୍ସ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ମୁଦ୍ରା ନୋଟ କିମ୍ବା ମୁଦ୍ରା ସଂଗ୍ରହ(Coin Collection) କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଘରେ(earn money from home) ବସି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ। ଆଜିକାଲି ଅନେକ ୱେବସାଇଟ ଆଣ୍ଟିକ ନୋଟ ଏବଂ ମୁଦ୍ରା ନିଲାମ କରୁଛନ୍ତି। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମୁଦ୍ରା ନୋଟର ଏପରି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, ଯାହା ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ନୂତନ ଏବଂ ପୁରୁଣା ନୋଟ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଏହି ନୋଟ ଅଛି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ଅନଲାଇନ ନିଲାମ(Online Auction) ପାଇଁ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ୧,୨,୧୦,୧୦୦,୫୦୦,୨୦୦୦,୨୦୦ ନୋଟରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ବିଶେଷତା ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଯଦି ଏହି ବିଶେଷତା ମୁଦ୍ରା ନୋଟରେ ଅଛି…:-

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ନୋଟର ସଂଗ୍ରହ ଅଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ସିରିଜ ନମ୍ବର ୭୮୬ ସହିତ କୌଣସି ମୁଦ୍ରା ନୋଟ(Currency Note) ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଇବେ(Ebay) ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ଆପଣଙ୍କର ନୋଟର ମୂଲ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରନ୍ତୁ। ବାସ୍ତବରେ, ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାର ବିରଳ ନୋଟଗୁଡିକର ନିଲାମ ଇ-ବେରେ କରାଯାଇଥାଏ। ଇ-ବେ ସବୁବେଳେ ନୋଟ ପାଇଁ ଟେଣ୍ଡର କରିଥାଏ। ଏହି ବିଡରେ ଯେକୌଣସି ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଲୋକମାନେ ୭୮୬ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ନୋଟରେ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମନେ ଥିବ, ତେବେ କୁଲି ଫିଲ୍ମରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କର ଏକ ବ୍ୟାଜ ନମ୍ବର ୭୮୬ ଅଙ୍କ ଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ, ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ୭୮୬କୁ ଏକ ଶୁଭ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟବାନ ସଂଖ୍ୟା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଜଣେ ବିଡର ଆପଣଙ୍କୁ ମାଗିଥିବା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରିପାରନ୍ତି।

ଏହି ରୋଜଗାର ନୋଟକୁ କେଉଁଠାରେ ବିକ୍ରି କରିବେ:-

ଏହି ବିଶେଷ ୭୮୬ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ନୋଟ ବିକ୍ରୟ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାରିବା ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ। ଇବେ(Ebay) ଏବଂ କ୍ଲିକ ଇଣ୍ଡିଆ(Click India) ପରି ଅନେକ ୱେବସାଇଟ ଅଛି, ଯାହାକି ଏହିପରି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ନୋଟ ଖୋଜିବା ଏବଂ ନିଲାମ କରିବା ଜାରି ରଖିଥାଏ। କ୍ଲିକ ଇଣ୍ଡିଆ ସାଇଟରେ ହ୍ଵାଟସଆପରେ ଆପଣ ସିଧାସଳଖ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ ଏକ ଲିଙ୍କ ଦିଆଯାଇଛି।

ଏହିପରି ଆପଣଙ୍କ ସଂଗ୍ରହର ଏହି ନୋଟ ବିକ୍ରୟ କରନ୍ତୁ:-

ଅନଲାଇନ ନିଲାମ ପାଇଁ, ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ୭୮୬ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ମୁଦ୍ରା ନୋଟର ଫଟୋକୁ କ୍ଲିକ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହାପରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ବିଡିଂ ୱେବସାଇଟରେ ବିକ୍ରେତା ଭାବରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ତେବେ ଏହି ଫଟୋକୁ ସାଇଟରେ ଅପଲୋଡ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହାପରେ କିଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଲୋକମାନେ ସିଧାସଳଖ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ। ଇଛା ଥିବା ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିବା ପରେ, ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ପୁରାତନ ନୋଟକୁ କ୍ରେତାଙ୍କୁ ବିକ୍ରୟ କରିପାରିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.