ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ କଣ ହୋଇଥାଏ ? ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ପୁଣିଥରେ ଜୀବିତ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଦାବି

ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ଲୋକମାନେ କୁଆଡେ ଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ସେଠାରେ କଣ ହୋଇଥାଏ ? ଦ୍ୱିତୀୟ ଜନ୍ମ ହୋଇଥାଏ କି ? ଜନ୍ମର କର୍ମ ଆଧାରରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରର ଯାତ୍ରା ସ୍ଥିର ହୋଇଥାଏ କି ? ଏପରି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଲୋକମାନଙ୍କ ମନରେ ଉଙ୍କି ମରିଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡିକର ଉତ୍ତର କେହି ବି ଦେଇପାରି ନାହାନ୍ତି ଯେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ପ୍ରକୃତରେ କଣ ହୋଇଥାଏ ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡିକର ଉତ୍ତର ସେ ହିଁ ଦେଇପାରିବ, ଯିଏ କି ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ପୁଣିଥରେ ଜୀବିତ ହୋଇ ଆମ ପାଖକୁ ଆସିଥିବ, ତେବେ କଣ ଏହା ସମ୍ଭବ ଅଟେ ? ଶୁଣିବାକୁ ହୁଏତ ଏହା ଅଜବ ଲାଗିପାରେ, କିନ୍ତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଏପରି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି |

୨୦ ମିନିଟ ପରେ ପୁଣିଥରେ ଜୀ-ବି-ତ ହୋଇଗଲା ;-

୬୦ ବର୍ଷୀୟ ସ୍କଟ ଡ୍ରାମମଣ୍ଡ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଯେତେବେଳେ ୨୮ ବର୍ଷର ହୋଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଟଙ୍କାର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ତାହା ପୁଣି ମାତ୍ର ୨୦ ମିନିଟ ପାଇଁ ଅର୍ଥାତ ୨୦ ମିନିଟ ପରେ ହିଁ ସ୍କଟ ପୁଣିଥରେ ଜୀବିତ ହୋଇଗଲେ | ସ୍କଟ ଡ୍ରାମମଣ୍ଡ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ମୃ-ତ୍ୟୁ-ର ୨୦ ମିନିଟ ପରେ ହିଁ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମା ପୁଣିଥରେ ​​ଶରୀରକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲା |

ଭଗବାନ ପୁଣିଥରେ ପଠାଇଲେ :-

ସ୍କଟ ଡ୍ରାମମଣ୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବୟସ ୨୮ ବର୍ଷ ଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସ୍କାଏ କରିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଏକ ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା | ଏହି ଆକ୍ସିଡେଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କ ହାତର ଆଙ୍ଗୁଠି ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା | ଅପରେସନ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଜୀବନ ଚାଲି ଯାଇଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ବୃଦ୍ଧ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ସ୍କଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନର୍ସଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଥିବାର ନିଜେ ଦେଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଡାକୁଥିବାର ଶୁଣିଛନ୍ତି | ଘଟଣାର ୨୦ ମିନିଟ ପରେ ସେ ନିଜକୁ ଜୀବିତ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ | ସ୍କଟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ପୁଣିଥରେ ଜୀବିତ ହୋଇ ଫେରି ଆସିଥିଲେ ସେ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଅନ୍ୟ ଦୁନିଆର ଜଗତକୁ ଯାଇ ସାରିଥିଲେ | ଭଗବାନ ତାଙ୍କୁ ଏହା କହି ପୁଣିଥରେ ପଠାଇଲେ ଯେ ତୁମର ସମୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆସିନାହିଁ |

ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ କଣ ହେଲା ?

Prioritize Your Life ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସମୟରେ ସ୍କଟ ଦାବି କରିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଥମଥର ସେ ଦୁନିଆକୁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରର ଅନୁଭବକୁ କହୁଛନ୍ତି | ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଏହି ଅନୁଭୂତି କହିଥିଲେ | ସ୍କଟ କହିଛନ୍ତି, ‘ସେ ଯେତେବେଳେ ନର୍ସଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଚିତ୍କାର କରିବାର ଶୁଣିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କିଛି ଅଦୃଶ୍ୟ ଶକ୍ତି ଅଛି | ସେହି ଶକ୍ତି ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଆଖି ପିଛୁଳାକେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ପଡିଆରେ ଛିଡା କରାଇଦେଲା | ସେ ସେହି ଅଦୃଶ୍ୟ ଶକ୍ତି ପଛରେ ଚାଲିବାକୁ ଲାଗିଲେ | ଏହି ସୁନ୍ଦର ପଡିଆରେ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ରଙ୍ଗୀନ ଫୁଲ ଥିଲା, ଅଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁନ୍ଦର ଘାସ ଥିଲା | ଧଳା ମେଘ ତାଙ୍କୁ ସ୍ପର୍ଶ କରୁଥିଲା | ଶକ୍ତି ତାଙ୍କୁ ପଛକୁ ବୁଲି ନ ଚାହିଁବାକୁ କହିଥିଲେ | ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବହୁତ ଲମ୍ବା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଗଛ ଥିଲା | ସେ ଏପରି ଗଛ କେବେ ଦେଖି ନଥିଲେ | ଅନ୍ୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ସୁନ୍ଦର ଫୁଲ ଥିଲା | ସେ କୁହନ୍ତି ଯେ ସେ ସେହି ସୁନ୍ଦର ଫୁଲକୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି | ସ୍କଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ୟ ଦୁନିଆରେ ବହୁତ ଶାନ୍ତି ଥିଲା |

କିପରି ପୁଣିଥରେ ଜୀ-ବି-ତ ହେଲେ ?

ସ୍କଟ କହିଛନ୍ତି, ସେ ଅଦୃଶ୍ୟ ଶକ୍ତିର ଆଦେଶରେ ମେଘ ଆଡ଼କୁ ଯାଉଥିଲେ, ଏହା ମଧ୍ୟରେ କେହି ଜଣେ ତାଙ୍କ ହାତକୁ ଧରିନେଲେ ଏବଂ କହିଲେ – ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମର ସମୟ ହୋଇନାହିଁ, ତୁମକୁ ଆହୁରି ବହୁତ କିଛି କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ | ଏହି ଶବ୍ଦ ପରେ ସେ ଗୋଟିଏ ଝଟକାରେ ହିଁ ତାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଆସିଥିଲେ | ସ୍କଟ ତାଙ୍କର ୨୦ ମିନିଟର ମୃ-ତ୍ୟୁ-କୁ ନେଇ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଜୀ-ବ-ନ ପ୍ରତି ମନୋଭାବ ହିଁ ବଦଳିଗଲା |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *