କରୋନା ଟିକାର ଚମତ୍କାର ! ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦାବି ୧ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଠିକ ହୋଇଗଲା ପାରାଲିସିସ

କରୋନା ଟିକାକୁ ନେଇ ଯେପରି ଅନେକ ଭୁଲ ଧାରଣା ପ୍ରଚାର ହେଉଛି, ସେହିପରି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଏପରି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଟିକା ଲଗାଇବା ପରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଗୁରୁତର ରୋଗ ଭଲ ହୋଇଗଲା | ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ପାରାଲିସିସ ଭଳି ଏକ ଗୁରୁତର ରୋଗ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ, ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ଲାଭ ମିଳିନଥିଲା |

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଜଗଡ ଜିଲ୍ଲାର ସାରଙ୍ଗପୁରର ବାସିନ୍ଦା ଅବଦୁଲ ମଜିଦ ଖାନ ସକାଳ ୧୦:୩୦ଟାରେ କରୋନା ଟିକା ଲଗାଇଥିଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଗତ ଛଅ-ସାତ ମାସ ଧରି ପାରାଲିସିସ ରୋଗ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ | ପାରାଲିସିସର ପ୍ରଭାବ ତାଙ୍କ ପାଟିରେ ମଧ୍ୟ ଥିଲା, ସେ ଠିକ ଭାବରେ କଥା ମଧ୍ୟ କହି ପାରୁନଥିଲେ |

ମଜିଦ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଟିକା ନେବାର ମାତ୍ର ଅଧ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ତାଙ୍କ ରୋଗ ଭଲ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟୀକାକରଣର କିଛି ସମୟ ପରେ ହିଁ ତାଙ୍କ ପାରାଲିସିସ ଅଙ୍ଗରେ ହଲଚଲ ହେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା | ଯେଉଁ ଅଙ୍ଗଗୁଡ଼ିକ ଅସ୍ଥିର ଅବସ୍ଥାରେ ଥିଲା, ସେହି ଅଙ୍ଗଗୁଡିକ କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲା |

ଟୀକାକରଣକୁ ମଜିଦ ଖାନ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ବରଦାନ ବୋଲି ଭାବୁଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ରୋଗକୁ ନେଇ ଅନେକ ଡାକ୍ତର ଉତ୍ତର ଦେଇ ସାରିଥିଲେ | ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ରୋଗରୁ ଭଲ ହେବାପରେ ସେ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରେ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି |

ମଜିଦ ଖାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଟିକା ମିଳିବାପରେ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆରାମ ମିଳିଛି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାରାଲିସିସ କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ କଥା କହିବାରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଅସୁବିଧା ହେଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ସଠିକ ଭାବରେ କଥା ମଧ୍ୟ କହିପାରୁଛନ୍ତି |

ରାଜଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଡାକ୍ତର ସୁଧୀର କଲାବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଜିଦ ଖାନଙ୍କୁ କୋଜିଶିଲ୍ଡ ଟିକା ଦିଆଯାଇଥିଲା | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋଗୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଟିକା ପାଇବା ପରେ ତାଙ୍କର ପାରାଲିସିସ ଠିକ ହୋଇଯାଇଛି |

ଡାକ୍ତର ସୁଧୀର କଲାବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଏହା ସାଇକୋଲୋଜିକାଲ ହୋଇପାରେ କିମ୍ବା ଏହା ଟିକାର ରିଆକ୍ସନ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ, ତେବେ ଏହା ଯାହା ବି ହୋଇଥାଉନା କାହିଁକି ଏହାକୁ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଷ୍ଟଡିର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.