ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ : ଦେଖୁ ଦେଖୁ କିଛି ସେକେଣ୍ଡରେ ହିଁ ଢଳି ପଡିଲା ଏତେ ବଡ଼ ଟାୱାର

ଆମେରିକାର ପେନସିଲଭାନିଆରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଏକ ଟାୱାରକୁ ଢଳିଯାଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଡାଲଟନ ଡିବ୍ଲାସୋଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସୁଟ କରାଯାଇଥିବା ଫୁଟେଜରେ ଟାୱାରକୁ କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ତଳେ ପଡୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି |

ଆପଣ ଫାର୍ମରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ଟାୱାର ପରି ସଂରଚନା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥିବେ, ହୋଇପାରେ ଆପଣ ଦୁନିଆର ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବି ହେଉ | ସେଗୁଡିକୁ ସିଲୋ କୁହାଯାଏ ଏବଂ ବହୁ ପରିମାଣରେ କୃଷି ସାମଗ୍ରୀ ଗଚ୍ଛିତ ରଖିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ସେଗୁଡିକର ବ୍ୟବହାର ଶସ୍ୟ, କୋଇଲା, ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ତଥା ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ | ଏକ ବିଶିଷ୍ଟ ସିଲୋର ଜୀବନ ୫୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇପାରେ, ଯାହା ପରେ ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ଏବଂ ଏକ ନୂତନ ନିର୍ମାଣ କରିବା ନିରାପଦ ହୋଇଥାଏ | ViralHog ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ସିଲୋକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଉପାୟରେ ଭଙ୍ଗାଯାଉଛି |

ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକାର ପେନସିଲଭାନିଆର ଫୋମ୍ବେଲରେ ଥିବା ଏକ ଫାର୍ମରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ସିଲୋକୁ ଖରାପ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା | ସିଲୋର ମାଲିକମାନେ ଅନୁଭବ କଲେ ଯେ ଯଦି ସେମାନେ କିଛି ନକରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ସ୍ଥିତି ହେତୁ ସଂରଚନା ନିଜେ ନିଜେ ଢଳିଯିବ | ଡାଲଟନ ଡିବ୍ଲାସୋ କହିଛନ୍ତି, “ଚାଷ ଜମିରେ ଥିବା ସିଲୋ ଖରାପ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିଲା ଏବଂ ଏହା ତଳେ ପଡ଼ିବାକୁ ଯାଉଥିଲା | ତେଣୁ ଏହା ପଡିବା ପୂର୍ବରୁ ଆମେ ଏହାକୁ ତଳେ ପକାଇବାକୁ କିମ୍ବା ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲୁ” |

ଭିଡିଓର ଆରମ୍ଭରେ ଏକ ହାତୁଡ଼ି ସିଲୋରେ ବାଡେଇ ହେଉଥିବା ଭଳି ଶବ୍ଦ ହୁଏ | କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ତଳେ ପଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଲା |ପଡ଼ିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଟିକେ ହଲିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା | ସିଲୋ ତଳେ ପଡି଼ବାମାତ୍ରେ ସେଠାରେ ବହୁତ ଧୂଳି ଉପରକୁ ବାହାରିଲା |

ଜଣେ ଦର୍ଶକ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଶା କରିନଥିଲେ ଯେ ସିଲୋ ଏପରି ପଡିବ | ଏକ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଦର୍ଶକ ଉତ୍ତର ଦେଲେ, “ହଁ, ପ୍ରକୃତରେ ‘ପଡିଗଲା’ | ଏହା ମୋ ଭୁଲ ଯେ ଏହାକୁ ଶାବ୍ଦିକ ରୂପରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଯୋଗ୍ୟ ରୂପରେ ନିଆଯାଉ” |

ଭିଡିଓ ଦେଖୁଥିବା ଅନ୍ୟ ଜଣେ ୟୁଜର କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଏହା ସନ୍ତୋଷଜନକ ଥିଲା” |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published.