ବର ପଢି ପାରିଲାନାହିଁ ଖବରକାଗଜ, କନ୍ୟା ଘର ଆଗରେ ବରଯାତ୍ରୀ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ କନ୍ୟା ଭାଙ୍ଗିଦେଲା ବିବାହ

ଆପଣ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିବାର ବହୁତ କାରଣ ଶୁଣିଥିବେ ଏବଂ ଦେଖିଥିବେ, କିନ୍ତୁ ୟୁପିର ଔରୟା ଜିଲ୍ଲାରେ ବର ଦ୍ୱାରା ହିନ୍ଦୀର ଖବରକାଗଜ ପଢି ନ ପାରିବାରୁ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଏବଂ ବର ପକ୍ଷ ବିରୋଧରେ କେସ ରେଜିଷ୍ଟର ମଧ୍ୟ ହୋଇଗଲା |

ଚଷମା ବିନା ପଢି ନ ପାରିବାରୁ ପୁଅ ପାଇଁ ଅଭିଶାପ ପାଲଟିଗଲା ଏବଂ ବିବାହ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗିଗଲା | କନ୍ୟା ମଧ୍ୟ ମିଳିଲାନାହିଁ ଏବଂ ଝିଅପକ୍ଷ ତରଫରୁ କେସ କରାଗଲା |

ବାସ୍ତବରେ ଗୋଟିଏ ଘର ଅଗଣାରେ ବରଯାତ୍ରୀ ପହଞ୍ଚିବାପରେ ବରକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ସମୟରେ ଚଷମା ଦେଖି ସମସ୍ତଙ୍କ ହୋସ ଉଡ଼ିଗଲା | ବାସ୍ତବରେ, ଝିଅପକ୍ଷ ଯେଉଁ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି, ତାହା ହେଉଛି ପୁଅକୁ ଚଷମା ନ ପିନ୍ଧିଲେ କିଛି ଦେଖାଯାଏ ନାହିଁ |

ପୁରା ମାମଲା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଔରୟା ଜିଲ୍ଲାର ସଦର ଔରୟା କୋଟୱାଲି ଅଂଚଳର ଗ୍ରାମ ଜମାଲିପୁରର ଅଟେ | ଏହି ଗ୍ରାମରେ ରହୁଥିବା ଅର୍ଜୁନ ସିଂହ ନିଜ ଝିଅ ଅର୍ଚନାଙ୍କ ବିବାହ ଶିବମ ବାସିନ୍ଦା ବଂଶୀ ଥାନା ଉଚ୍ଛଳଦାରେ ସ୍ଥିତ କଲେ |

ଏହା ପରେ ସବୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସହିତ ସ୍ଥିର ଉତ୍ସବ ଏବଂ ବିବାହ ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇଗଲା | ଏହା ଉପରେ ଝିଅ ଘରଲୋକେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ |

ଯୌତୁକରେ ମୋଟର ସାଇକେଲ ଏବଂ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଦେଇ କଥା ବଢାଗଲା | ଏହାପରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିବା ତାରିଖରେ ଯେତେବେଳେ ବରଯାତ୍ରୀ ଘରକୁ ଆସିଲେ, ସେତେବେଳେ ବର ସବୁବେଳେ ଚଷମା ପିନ୍ଧିଥିବାର ଦେଖାଯିବାରୁ ସ୍ତ୍ରୀ ଲୋକେ ସନ୍ଦେହ କଲେ ଏବଂ ଝିଅର ବାପାଙ୍କୁ ଚଷମାକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ହେଲା |

ସେଥିପାଇଁ ବରକୁ ଚଷମା କାଢ଼ିବାକୁ କୁହାଗଲା | ଏହା ଉପରେ ଯେତେବେଳେ ବରକୁ ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ କୁହାଗଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ବିନା ଚଷମାର ଦେଖି ପାରୁନଥିଲେ | ତାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ବହୁତ ଦୁର୍ବଳ ଥିଲା |

ଏହା ଦେଖି ଏବଂ ଶୁଣି କନ୍ୟା ଏହି ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲା, ତାପରେ ଝିଅପକ୍ଷର ସବୁ ଲୋକମାନେ ଏକମତ ହୋଇ ପୁଅ ସହିତ ବିବାହ କରାଇବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଲେ | ଏହାସହିତ ଯୌତୁକରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ନଗଦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଗାଡିକୁ ଫେରାଇବାପାଇଁ ମଧ୍ୟ କୁହାଗଲା | ବରପକ୍ଷ କିଛି ବି ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ, ଯାହା ଉପରେ ଝିଅପକ୍ଷ କେସ କରିଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *