ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମାମଲା : ସଲମାନ ଖାନ୍ ସମେତ ଆଠ ଜଣ ଫିଲ୍ମ କଳାକାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦର୍ଜ ହୋଇଥିବା ପିଟିସନ ଖାରଜ୍

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଆରୋପରେ ସଲମାନ ଖାନ ସମେତ ୮ ଫିଲ୍ମ କଳାକାରଙ୍କ ଉପରେ ଦର୍ଜ ପୁନରୀକ୍ଷଣ ପରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏଡିଜେ ପ୍ରଥମ ରାକେଶ ମାଲବୀୟ ଖାରିଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି|କୋର୍ଟ ଫଏସଲାରେ ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ବ୍ୟତୀତ ଫିଲ୍ମ କଳାକାର ସଞ୍ଜୟ ଲୀଲା ଭନ୍ସାଲୀ,କରନ ଜୋହର,ଏକତା ଅପୁର,ଆଦିତ୍ୟ ଚୋପ୍ରା,ଭୂଷଣ କୁମାର,ଦିନେଶ ବିଜୟନ ଓ ସାଜିଦ ନାଡିଆୱଲାକୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଛି|ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଏହି ଆଠଜଣ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଉପରେ ଦର୍ଜ ପରିବାଦକୁ ଖାରିଜ କରିଥିଲେ|ସିଜେଏମ୍ ମାମଲାକୁ ଅଧିକାର କ୍ଷେତ୍ରର ବହିର୍ଭୂତ ବତାଇ କେ-ସ ଖାରିଜ କରିଥିଲେ|ଏହାପରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ସୁଧୀର କୁମାର ଓଝା ଜିଲ୍ଲା ଓ ସତ୍ର ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ପୁନରୀକ୍ଷଣ ବାଦ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ|ଯଦିଓ ପୁନରୀକ୍ଷଣ ପରେ ଖା-ରି-ଜ କରିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଦେଶ ପତ୍ର ଜାରି ହୋଇପାରି ନାହିଁ|ଆଦେଶ ପତ୍ର ଜାରି ହେଵା ପରେ ଖାରଜର କାରଣ ଜଣାପଡିବ|

ଏକତା କପୁରର ଓକିଲ ପ୍ରିୟ ରଞ୍ଜନ ଓରଫ ଅନ୍ନୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଦର୍ଜ ପୁନରୀକ୍ଷଣ ପରେ ଖାରିଜ ହୋଇଛି|ଭିତ୍ତିହୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ପରିବାଦ ଦର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା|ଅଦାଲତର ଫଏସଲାରେ ଆମେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ|ଘଟଣା ମୁଜାଫରପୁର କ୍ଷେତ୍ରାଧିକାରର ବାହାରର ଅଟେ|ଅଭିଯୋଗକାରୀ ସୁଧିର କୁମାର ଓଝା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମାମଲାକୁ ନେଇ ଏଵେ ହାଇକୋର୍ଟର ପୁନଃ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରାଯିବ|ଖାରିଜ ହେବା କାରଣ ସମ୍ପର୍କରେ ତଥ୍ୟ ମିଳିପାରି ନାହିଁ|ଆଦେଶକୁ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଅପିଲ କରାଯିବ|

ଶ୍ରୀ ଓଝା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ନିର୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ କେଉଁଠି ବି କୋର୍ଟରେ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି|କୋର୍ଟରୁ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ସିବିଆଇ ଦ୍ବାରା କରିବାକୁ କୁହାଗଲା କିନ୍ତୁ ଏବେ ମାମଲା ଖାରଜ ହୋଇଛି|ମାମଲାରେ ଲଗାତାର ଫିଲ୍ମ କଳାକାରଙ୍କ ଓକିଲ ଅଦାଲତରେ ପକ୍ଷ ରଖିଥିଲେ|ଗତ ୫ ଜୁନ ଦିନ କୋର୍ଟ ବହସ ପୁରା ହେବାପରେ ମାମଲାକୁ ଫଏସଲାରେ ରଖିଥିଲେ|

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *