କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସର ସବୁଠାରୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ ବ୍ୟାଟିଂ, ମାତ୍ର ୨ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଦଳ

କ୍ରିକେଟ ପଡ଼ିଆରେ ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ନା କିଛି ଚମତ୍କାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ବେଳେବେଳେ ଏହି ଖେଳରେ ଏପରି କିଛି ଘଟେ ଯାହାକୁ କେହି କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏପରି କିଛି ବର୍ତ୍ତମାନ କାଉଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ଦଳ ମାତ୍ର ୨ ରନ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲା ​​ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଲା।

ସମ୍ପୂର୍ଣ ଦଳ ୨ରନ ପାଇଁ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ:-

କ୍ରିକେଟ ଖେଳରେ, ଯଦିଓ ପଡ଼ିଆରେ ଅନନ୍ୟ ଜିନିଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ବୋଧହୁଏ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦେଖାଯାଉଛି ଯେଉଁଠାରେ ଗୋଟିଏ ଦଳ ମାତ୍ର ୨ ରନ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ଦଳର ଜଣେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସ୍କୋର କରିପାରିଲେ ନାହିଁ। ବକଡେନ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଏବଂ ଫାଲକନ୍ସ ହଣ୍ଟିଙ୍ଗଡୋନ୍ସାୟର ମଧ୍ୟରେ ଏକ କାଉଣ୍ଟି ଲିଗ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଫାଲକନ୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ବକଡେନଙ୍କୁ ୨୬୧ ରନର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲେ।

୨୫୮ ରନରେ ପରାଜୟ ହେଲେ:-

ସମାନ ଟାର୍ଗେଟକୁ ଲକ୍ଷ ରଖି ବକଡନଙ୍କ ଦଳ ମାତ୍ର ୨ ରନରେ ଆଉଟ ହୋଇଗଲେ ଏବଂ ୨୫୮ ରନ ବ୍ୟବଧାନରେ ମ୍ୟାଚ ହାରିଥିଲେ। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛିଯେ, ସମଗ୍ର ଦଳର ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଏକ ରନ ମଧ୍ୟ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ। ବୋର୍ଡରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ୨ ରନ ମଧ୍ୟ ଏକ ୱାଇଡ ଏବଂ ଏକ ବାଏରୁ ଆସିଥିଲା। ​ଯଦି ଏହି ଦୁଇଟି ରନ ମଧ୍ୟ ଅତିରିକ୍ତରୁ ଆସି ନଥାନ୍ତା, ତେବେ ପୁରା ଟିମ ବୋଧହୁଏ ଖାତା ନ ଖୋଲି ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥାନ୍ତା।

ଜଣେ ବୋଲର ୬ଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ:-

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଫାଲକନ୍ସର ଜଣେ ବୋଲର ତାଙ୍କ ନାମରେ ୬ଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ବୋଲରଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ଅମନଦୀପ ସିଂ। ଅମନଦୀପଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ହେଦର ଅଲି ତାଙ୍କ ନାମରେ ୨ଟି ୱିକେଟ ଥିଲା। କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ବୋଧହୁଏ ଏପରି କୌଣସି ଦଳ ଏପରି ଲଜ୍ଜାଜନକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *