ନିଦ ହଜାଇଦେଲା ମୂଷା : ୪୨୦ କ-ଏ-ଦୀଙ୍କ ସହିତ ୨୦୦ ଜଣ ଷ୍ଟାଫ ଗୋଟିଏ ଜେ-ଲ୍‌ରୁ ଅନ୍ୟ ଜେ-ଲ୍‌କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେବେ

ଆପଣମାନେ ଚାଷ ଜମି କିମ୍ବା ଘରେ ଦେଖିଥିବେ ମୂଷାମାନେ କେଉଁଭଳି ସେମାନଙ୍କର ବ-ଦମା-ସୀ ଦେଖାଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କେବେ ଆପଣ ଶୁଣିଛନ୍ତିକି ମୂଷାମାନଙ୍କର କା-ରନା-ମା ପାଇଁ ଜେ-ଲର କ-ଏ-ଦୀମାନଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଜେ-ଲରୁ ଅନ୍ୟ ଜେ-ଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ କରିଦିଆଯାଇଛି। ସେହିଭଳି ଏକ ଘ-ଟ-ଣା ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଜେଲ ବିଭାଗକୁ ମୂଷା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନାକେଦମ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି।

ଘ-ଟ-ଣା ଅନୁଯାୟୀ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ନ୍ୟୁ ସାଉଥ ୱେଲ୍ସରେ ଥିବା କାରାଗାରର ସିଲିଂ ପ୍ୟାନେଲ ଏବଂ ଅନେକ ତାରକୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ମୂଷା କାଟିଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ନେଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଏହାର ମ-ରାମ-ତି ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି।

Google

ଜେଲରେ ପ୍ରାୟତଃ ୨ ଶହ ଷ୍ଟାଫ ଏବଂ ୪୨୦ ଜଣ କ-ଏ-ଦୀ ଅଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ୱିଲିଙ୍ଗଟନର ସୁଧାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବା ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅନ୍ତେବାସୀ ମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ନି-ରାପ-ତ୍ତା ଏବଂ କଲ୍ୟାଣ ଆମର ପ୍ରାଥମିକତା, ତେଣୁ ସଂଶୋଧନ ସେବା କମିଶନର ପିଟର ସେଭେରିନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ମ-ରାମ-ତିର କାର୍ଯ୍ୟକୁ କରିବା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜ-ରୁରୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *