ବୁଡି ଯାଉଥିଲା ବ୍ୟକ୍ତି, ଚିତ୍କାର କରୁଥିଲେ ଲୋକମାନେ, ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ଡେଇଁପଡ଼ିଲେ ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ତାପରେ …

ୟୁପି ପୋ-ଲି-ସ-ର ସାହସୀ ସବ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ନିଜ ଜୀବନକୁ ଖାତିର ନ କରି ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଯାଉଥିବା ଯୁବକକୁ ବଞ୍ଚାଇଲେ | ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନରେ ପହଁରିବା ଶିଖିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏତେ ବର୍ଷ ପରେ ସେ ପହଁରି ପାରିବେ କି ନାହିଁ ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କଥା ଯେତେବେଳେ ଡ୍ୟୁଟି ଉପରକୁ ଆସିଲା, ସେତେବେଳେ ସବ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ନଦୀକୁ ଡେଇଁପଡିଲେ | ଆଲିଗଡ ପୋ-ଲି-ସ-ର ଏସଆଇର ଏହି ସାହସିକତା ପାଇଁ ଏସଏସପି କଳାନିଧି ନଇଥାନି ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ପତ୍ର ଏବଂ ୨୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିଛନ୍ତି |

ଏହି ମାମଲା ଗଙ୍ଗାନହର ସଙ୍କ୍ରାର ଅଟେ | ଥାନା ଦାଦାର ଏସଆଇ ଆଶିଷ କୁମାର ଜୁନ ୨୦ ରେ ଏଠାରେ ଡ୍ୟୁଟି କରୁଥିଲେ | ଏହି ଘଟଣା ୧.୩୦ ର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | କେନାଲ ଟ୍ରାକରେ ହରୁନପୁର ଖୁରଡର ବାସିନ୍ଦା ପନ୍ନଲାଲ ପୁଅ ତେଜ ସିଂ ଯାଦବ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ | ଅଚାନକ ସେ ଗଙ୍ଗନହରରେ ପଡ଼ିଗଲେ | ସେ ପାଣିରେ ପଡ଼ିବା ମାତ୍ରେ ଲୋକମାନେ ଚିତ୍କାର କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ | ବୁଡ଼ି ଯାଉଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଏସଆଇ ଆଶିଷ କୁମାର ବିଳମ୍ବ ନକରି ଗଙ୍ଗନହରକୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ ଏବଂ ଯୁବକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ବାହାରକୁ ଆଣିଥିଲେ |

ଆଲିଗଡ ଏସଏସପି କଳାନିଧି ନଇଥାନି ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଭିଡିଓ ସହିତ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି | ଏସଏସପି ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଆଲିଗଡ ପୋ-ଲି-ସ-ର ସାହସୀ ସବ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଆଶିଷ ପିଲାଦିନେ ପହଁରିବା ଶିଖିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ସେ ବହୁ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁରି ନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବୁଡ଼ିଯିବା ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଖାକି କେତେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ତାହା ବିଶ୍ୱକୁ ସେ ଦର୍ଶାଇ ଦେଇଛନ୍ତି | ସବ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଆଶିଷଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ପତ୍ର ଏବଂ ୨୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି |

ସେହିପରି ୟୁପିର ଗୃହ ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଅବନୀଶ ଅବସ୍ଥି ସାହସୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ୫୦,୦୦୦ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି |

ସେପଟେ ଏସଏସପିଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟରେ ଅନେକ କମେଣ୍ଟ ଆସୁଛି | ଏହି ଟ୍ୱିଟକୁ କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ ମିଳିଛି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ୮୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହାକୁ ରିଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି | ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସାହସିକତାକୁ ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା କାଋଚାହଁନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *