ବିଶ୍ଵ ରେକର୍ଡ ପାଇଁ ପବନରେ ୩୫୦ ଫୁଟ ଉପରକୁ ଉଠାଇଲେ ବାଇକ, ତା ପରେ ଘଟିଲା ଏହି ଅଘଟଣ

ଆମେରିକାର ପ୍ରସିଦ୍ଧକର ଷ୍ଟଣ୍ଟମେନ ଏଲେକ୍ସ ହାରବିଲଙ୍କର ନି-ଧ-ନ ହୋଇଯାଇଛି। ମୋଟରସାଇକେଲରେ ଷ୍ଟଣ୍ଟ କରି ଖାସ ଲୋକପ୍ରିୟତା ହାସିଲ କରିଥିବା ଏଲେକ୍ସ ୩୫୧ ଫିଟରୁ ମୋଟରସାଇକେଲ ଜମ୍ପ ପାଇଁ ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା।

ଏଲେକ୍ସ ୱାଶିଂଟନରେ ଚାଲୁଥିବା ମୋସୋସ ଲେକ ଏୟରଶୋରେ ଅବସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଯେଉଁଠି ସେ ନିଜର ବିଶ୍ଵ ରେକର୍ଡ ଜମ୍ପ ପୂର୍ବରୁ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିଲେ। ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କର ଭିଡିଓ ତିଆରି କରୁଥିଲେ। ଆଇଫାଇବର ୱାନ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଏଲେକ୍ସଙ୍କ ୱାର୍ମ ଆପ ମ୍ୟାଚ ଚାଲିଥିଲା, ଓ ତାଙ୍କର ସକାଳୁ ପ୍ରଥମ ଜମ୍ପ ଥିଲା।

ଭିଡ଼ିଓ ମୁତାବିକ, ଏଲେକ୍ସ ଏକ ଫିଲ୍ଡରେ ବାଇକ ଚଳାଉଥିଲେ ଓ ପୁଣି ଏକ ରେମ୍ପରେ ଯାଇ ନିଜର ବାଇକକୁ ପବନରେ ଛାଡି ଦେଉଥିଲେ। ଏହି ଜମ୍ପ ସମୟରେ ଏଲେକ୍ସ ନିଜର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଠାରୁ ଟିକେ ଦୂରରେ ରହିଯାନ୍ତି। ଓ ବାଲିରେ ପଡିଯାନ୍ତି।

କିମା-ଟିଭିର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀମାନେ କ୍ରାସ ପରେ ଏଲେକ୍ସଙ୍କ ହେଲମେଟଙ୍କୁ ପବନରେ ଉଡୁଥିବାର ଦେଖିଲେ। ଦ ଗ୍ରେଟ କାଉଣ୍ଟି କର୍ନର ଅନୁସାରେ, ୨୮ବର୍ଷର ଏଲେକ୍ସଙ୍କୁ ଏହି ଦୁ-ର୍ଘ-ଟ-ଣା ପରେ ଯେଉଁ ଆଘାତ ଆସିଛି, ତାହା ତାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ-ର କାରଣ ହୋଇଥିଲା।

ଏଲେକ୍ସଙ୍କୁ ଏହି କ୍ରାଶ ପରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଲୋକ ସମ୍ଭାଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଲେ ଓ ପୁଣି ତୁରନ୍ତ ମୋସୋସରେ ଅବସ୍ଥିତ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଗଲେ, ଯେଉଁଠି ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃ-ତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ୧୫୦ଫିଟର ଏହି ଜମ୍ପର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଅଛି।

ୱାଶିଂଟନରେ ରହୁଥିବା ଏଲେକ୍ସ ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ଏକ ବିଶ୍ଵ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ। ସେ ଟୋଜ ମୋଟୋକ୍ରସ ପାର୍କରେ ରେମ୍ପ ଟୁ ଡର୍ଟ ଡିଷ୍ଟାଂଶ ଜମ୍ପରେ ୪୨୫ ଫିଟ ଉଚ୍ଚତାରୁ ଡିଆଁ ମାରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ସେ ଡର୍ଟ ଟୁ ଡର୍ଟ ଜମ୍ପରେ ବିଶ୍ଵ ରେକର୍ଡର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସିଲ କରିଥିଲେ।

ଏଲେକ୍ସ ରିଚଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୨୯୭ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତା ମାପିଲେ ଏବଂ ଏହି ରେକର୍ଡ ସହିତ ସେ ଗିନିଜ୍ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ତାଙ୍କ ନାମ ଲେଖିଥିଲେ। ଦୁର୍ଘଟଣାର ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଏଲେକ୍ସ କହିଥିଲେଯେ ସେ ଅନ୍ୟ ଏକ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି।

ସେ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ ମୁଁ ମୋସେ ହ୍ରଦ ୱାଶିଂଟନରେ ଏକ ନୂତନ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ଜମ୍ପ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ଏବଂ ଏହି ଏୟାର ସୋ ସମୟରେ ମୁଁ ପୁଣି ଥରେ ଗିନିଜ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡରେ ମୋ ନାମ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବି।

ଏଲେକ୍ସ ରେମ୍ପ ଟୁ ରେମ୍ପରେ ବିଶ୍ଵ ରେକର୍ଡ କରିବା ପରେ ରେମ୍ପ ଟୁ ଡର୍ଟରେ ବିଶ୍ଵ ରେକର୍ଡ କରିବାକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହି ଦୁ-ର୍ଘ-ଟ-ଣା ପରେ ତାଙ୍କର ସ୍ବପ୍ନ ଅଧୁରା ରହିଗଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *