ଛୁ-ରୀ ଧାରରେ ୪ ଜଣ ଗୁ-ଣ୍ଡା ଟୁରିଷ୍ଟ କପଲ କଲେ ଲୁ-ଟ,ଦେଖନ୍ତୁ ଲାଇଭ ଭିଡିଓ

ସମସ୍ତେ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ବହୁତ୍ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ସମସ୍ତେ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଇଛା ରଖିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କଳ୍ପନା କରନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଅଘଟଣ ଘଟିଲା ତେବେ ଏହା କିପରି ଅନୁଭବ ହେବ? ଯାହାହେଉ, ଯେତେବେଳେ ଆମେ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲିବାକୁ ଯାଉ, ତେବେ ଏକ ବଡ଼ ହୃଦୟ ସହିତ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥାଉ ଏବଂ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ କିଛି ଏମିତି ଘଟେ ଯାହା ଆମେ କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରି ନ ଥାଉ। ତେବେ ବୁଲିବାକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଆମକୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆଜ୍ଞାହଁ, ଏହିପରି ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଯାହା ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହାକୁ ଦେଖି ଏହା ସହଜରେ ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେଯେ, ଚୋ-ର-ମା-ନେ କିପରି ଦିନ ଦ୍ବିପହରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଲୁଟିବାକୁ ପଛାଉ ନାହାନ୍ତି।

ଜଣାଇ ଦେଉଛୁଯେ, ଏହି ଘଟଣା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉଦୟପୁର ଅମ୍ବାମାତା ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ବଡ ତାଲାବରେ ଘଟିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଚାରିଜଣ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ ଛୁ-ରୀ ଦେଖାଇ କାରରେ ଯାଉଥିବା ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ମୋବାଇଲ୍, ନଗଦ ଟଙ୍କା, ଘଣ୍ଟା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଅଧିକ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଯାହା ଉପରେ ଛୁ-ରୀ ରଖି କିଛି ଗୁ-ଣ୍ଡା ଜିନିଷ ଛଡ଼ାଇ ନେଉଛନ୍ତି। ଯୁବକ ଜଣକ ଏକ କାର ନିକଟରେ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ପଛରୁ ଗୋଟେ ଝିଅର ସ୍ୱର ମଧ୍ୟ ଆସୁଛି, ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖି ଏପରି ଅନୁଭବ ହେଉଛି ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅ ହୁଏତ ଏଠାକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବେ, କିନ୍ତୁ କିଛି ଚୋର ସେମାନଙ୍କୁ ଘେରି ରହି ଛୁ-ରୀ-ରେ ଡରାଇ ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ। କାର୍ ଚାବି ମଧ୍ୟ ନେଇଗଲେ। ତେବେ ଝିଅଟି ପଛରୁ ଚିତ୍କାର କରୁଛିଯେ, କାରର ଚାବି ଦେଇଦିଅ ଭାଇ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ-କା-ରୀ-ମା-ନେ ଲୁଟ କରିବା ପରେ ବାଇକରେ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ।

ଲୁଟର ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଶୀଘ୍ର ହେଡଲାଇନ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଦୁଇଟି ବାଇକରେ ୫-୬ ଜଣ ଲୋକ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓ ଲୋକଙ୍କୁ ଏତେ ଭୟଭୀତ କରୁଛିଯେ, ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଯେକେହି ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ଅସୁବିଧା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଆଉ ଏକ ଜିନିଷ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛିଯେ, ଜଣା ନାହିଁ ଭାରତରେ କେବେ ଏବଂ କେଉଁଠାରେ କେଉଁ ପ୍ରକାର ଦୁ-ର୍ଘ-ଟ-ଣା ଘଟିଯିବ? କିନ୍ତୁ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଉଦୟପୁରର ପୋ-ଲି-ସ କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-କୁ ଧରିଥିଲା।

ଜଣାଇ ଦେଉଛୁଯେ, ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ଭରଦ୍ୱାଜ ନାମକ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟ୍ୱିଟ କରି କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, “ଏହା ହେଉଛି ଆଜିର ରାଜସ୍ଥାନ। ଦିନ ଦ୍ବିପହରରେ ଛୁରୀ ଦେଖାଇ ଅପରାଧୀମାନେ ନିର୍ଭୟରେ ଲୁଟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଘଟଣା ଉଦୟପୁରର ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଲଜ୍ଜିତ ହେବ ନାହିଁ? ” ଯାହା ବି ହେଉ, ଅତୀତରେ, ଯେବେଠୁ ରାଜସ୍ଥାନରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଆସିଛି। ସେବେଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଅପରାଧର ଘଟଣା ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ନିକଟରେ ପିଏଲ୍ ପୁନିଆ କହିଥିଲେଯେ, ” ରାଜ୍ୟରେ ଗହଲୋଟ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରାୟ ୨୯ ମାସ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ଅପରାଧ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ୨୭.୪୯ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ମୋଟ ଅ-ପ-ରା-ଧ ମାମଲା, ୪ ଲକ୍ଷ ୯୮ ହଜାର ୮୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଡକାୟତି, ଲୁଟ୍ କିମ୍ବା ଚୋରିର ୮୬ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଘଟଣା, ନାବାଳିକା ଓ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ୯୦ ହଜାର ୬୬୮ ରୁ ଅଧିକ ଅ-ପ-ରା-ଧ, ୧୩,୬୩୫ ରୁ ଅଧିକ ବ-ଳା-ତ୍କା-ର ମାମଲା, ଏହି ମାମଲାଗୁଡ଼ିକରେ ୪୫.୫୪ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି, ଦଲିତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୧୬ ହଜାର ୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଅ-ପ-ରା-ଧ, ଆଦିବାସୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୪ ହଜାର ୫୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଅ-ପ-ରା-ଧ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି।”

ଜଣାଇଦେଉଛୁକି,ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ, ଜୟପୁର ପୋ-ଲି-ସ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତିଯେ, ଏହି ମାମଲା ବିଷୟରେ ଅମ୍ବାମାତା ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନରେ ରୁଜୁ କରି ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-କୁ ଗି-ର-ଫ କରିବା ପାଇଁ ୧୦ଟି ଟିମ୍ ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ୩ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-ଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରାଯାଇଛି। ମୋଟ ଉପରେ ଦେଖାଗଲେ, ଏହିପରି ଘଟଣା ବୃଦ୍ଧି ହେବା ସମାଜ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ନୁହେଁ, କାରଣ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୁଲିବାକୁ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଭାବନ୍ତିଯେ, ତାଙ୍କ ସହ ସବୁକିଛି ଭଲ ହେବ, କିନ୍ତୁ ସେହିଭଳି ଯଦି ଚୋ-ରି ଏବଂ ଡ-କା-ୟ-ତି ଘଟଣା ବ୍ୟାପକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲେ, ତେବେ ଏହା ଆଇନ ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳା ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ଏବଂ ପ୍ରଶ୍ନ ଚିହ୍ନ ମଧ୍ୟ ଛିଡା କରିଦେବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *