ଫିଟନେସ ଟ୍ରେନର ଜେଜେମାଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତେ ଫିଦା , ୯୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ କରନ୍ତି ଜବରଦସ୍ତ ୱାର୍କଆଉଟ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ସାଧାରଣତଃ ୯୦ ବର୍ଷ ବୟସର ସେମାନେ ହୋଇଥାନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ ବୃଦ୍ଧ ଲୋକମାନେ ବହୁତ କଷ୍ଟରେ ଚଲାବୁଲା କରନ୍ତି | ତଥାପି ଦୁନିଆର ଏପରି ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବୟସ କେବଳ ଏକ ନମ୍ବର ଅଟେ | ଜାପାନର ବାସିନ୍ଦା ତାକିଶିମା ମିକା ମଧ୍ୟ ସେହି ଅଳ୍ପ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କର ଆକ୍ଟିଭ ଲାଇଫ ବୟସ ବାହାରେ ଅଟେ | ୯୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ହୋଇଛନ୍ତି ଜଣେ ଫିଟନେସ ଟ୍ରେନର ଜେଜେମା ଏବଂ ଏପରି ଏକ୍ସରସାଇଜ କରନ୍ତି ଯେ ଯାହାକୁ ଯୁବକମାନେ ମଧ୍ୟ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାନ୍ତି |

୨୦୨୦ ମସିହା ଜାନୁୟାରୀରେ ତକିଶିମା ଜୀବନର ୯୦ ବର୍ଷ ପୁରା କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଫିଟନେସରେ ସେ ୨୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟପିଯାନ୍ତି | ସେ ଜାପାନର ସବୁଠାରୁ ବୃଦ୍ଧ ଫିଟନେସ ଟ୍ରେନର ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏସୀୟ ଦେଶମାନଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି | ସୁନ୍ଦର ହସ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ମନୋଭାବ କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇଥାଏ |

୮୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ହେଲେ ଜଣେ ଫିଟନେସ ଟ୍ରେନର :-

ଯେଉଁ ବୟସ ଅବସର ସମୟ ହୋଇଥାଏ, ସେଥିରେ ତକିଶିମା ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ କ୍ୟାରିୟର ବାଛିଲେ | ସେ ନିଜକୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ବ୍ୟାୟାମ ସହିତ ଜଡିତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୬୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ନିଜକୁ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ | ଜଣେ ଘରୋଇ ମହିଳା ହୋଇଥିବାରୁ ସେ କେବେ ଜିମ ମଧ୍ୟ ଯାଇ ନଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଓଜନକୁ ନେଇ କରାଯାଇଥିବା ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ଏକ କମେଣ୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଫିଟନେସ ଫିଲଡକୁ ନେଇଆସିଲା | ୬୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଜିମ ଯିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୮୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ନିଜେ ଜଣେ ଫିଟନେସ ଟ୍ରେନର ହୋଇଗଲେ |

ଫିଟନେସ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଭଲ ଲାଗିଲା :-

ଆରମ୍ଭରେ ୧୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବା ପରେ ତାକିଶିମା ଜିମ୍ ଛାଡି ନଥିଲେ, କାରଣ ସେ ଏହାକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ | ସେ ନିଜ ପାଇଁ ନୂଆ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସେଟ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସେଗୁଡିକ ହାସଲ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ | ସେ ଏରୋବିକ୍ସ କ୍ଲାସ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ |ବ୍ୟାୟାମ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ମନୋଭାବକୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ଟ୍ରେନର ହିଁ ତାଙ୍କୁ ଫିଟନେସ ଇନଷ୍ଟ୍ରକ୍ଟର ହେବାକୁ କହିଥିଲେ | ସେ ଟ୍ରେନିଙ୍ଗ ସହିତ ଲୋକଙ୍କୁ ମୋଟିଭେଟ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି |

ଏପରି ଅଟେ ଫିଟେଷ୍ଟ ଜେଜେମାଙ୍କ ରୁଟିନ :-

ତାକିଶିମା ୯୦ ବର୍ଷ ବୟସର ଅଟନ୍ତି | ସେ ରାତି ୧୧ ଟାରେ ଶୋଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ସକାଳ ୩ ଟାରେ ଉଠନ୍ତି | କେବଳ ଚାରି ଘଣ୍ଟା ଶୋଇବା ପରେ ସେ ସକାଳେ ୪ କିମି ଚାଲନ୍ତି, ୩ କିମି ଜଗିଂଗ କରନ୍ତି ଏବଂ ୧ କିଲୋମିଟର ୱାର୍କଆଉଟ କରନ୍ତି | ଏହା ପରେ ଏକ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଭଲ ଜଳଖିଆ ଖାଇବା ପରେ ଘରର କାମ କରନ୍ତି | ସେ ଘରେ ଟିଭି ଦେଖିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି କଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପିଠି ସିଧା ହୋଇ ରହିବ ଉଚିତ ଏବଂ ପେଟ ଭିତର ପଟରେ ରହିବା ଉଚିତ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *