ମାଛ ପିସ ପାଇଁ ବାହାଘରରେ ଚାଲିଲା ଗ-ଣ୍ଡଗୋ-ଳ, ୧୧ ଜଣ ଲୋକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି

ବିହାରର ଗୋପାଳଗଞ୍ଜରେ ଏକ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଅଜବ ପ୍ରକାରର ଘ-ଟ-ଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା | ମାଛର ପ୍ରିୟ ପିସକୁ ନେଇ ୧୧ ଜଣ ଲୋକ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ଲ-ଢ଼ିଲେ | ଏହି ବି-ବା-ଦ ଏତେ ବଢିଗଲା ଯେ ସିଧା ମା-ରପି-ଟ ଆଡକୁ ପ-ଳାଇ-ଲା, ଯେଉଁଥିରେ ୧୧ ଜଣ ଗୁ-ରୁତ-ର ଆ-ହ-ତ ହୋଇଛନ୍ତି |

ମା-ମ-ଲାଟି ଗୋପାଳଗଞ୍ଜର ଭୋରେ ଅଞ୍ଚଳର ଅଟେ, ଯେଉଁଠାରେ ଭଟୱାଲିଆ ଗ୍ରାମରେ ଏକ ବିବାହ ଥିଲା | ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାତିରେ ମାଛ ମୁଣ୍ଡ ନ ମିଳିବାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବି-ବା-ଦ ର-କ୍ତା-କ୍ତ ସଂ-ଘ-ର୍ଷରେ ବଦଳିଗଲା | ଦେଖୁଦେଖୁ ବରଯାତ୍ରୀ ଏବଂ ଝିଅର ଘରଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମା-ରପି-ଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା | ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଲୋକ ଏଥିରେ ୧୧ ଜଣ ଆ-ହ-ତ ହୋଇଥିଲେ, ଯେଉଁମାନେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭୋରେ ରେ-ଫ-ରାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ ଗୋପାଳଗଞ୍ଜ ସଦର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି |

ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ଏହି ମା-ମ-ଲାରେ ଏକ କେ-ସ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି | ପୀ-ଡି-ତା ସୁଦାମା ଗୋଣ୍ଡ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ଅ-ଭିଯୋ-ଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଧନୁ ଗୋଣ୍ଡଙ୍କ ବରଯାତ୍ରୀ ଆସିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେହି ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ହିରା ଗୋଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲେ |

ଭୋଜି ଖାଇବାବେଳେ ସେ ମାଛ ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଧିକ ମାଛ ପିସ ଦେବାକୁ ଦା-ବି କଲେ, ଯାହାକୁ ଆଣିବାରେ ଡେରି ହୋଇଗଲା | ଏହି ସମୟରେ ହିରା ଗୋଣ୍ଡ ମାଛ ପରିବେଷଣ କରୁଥିବା ସୁଦାମା ଗୋଣ୍ଡଙ୍କ ସହ ଝ-ଗ-ଡା କରିଥିଲେ | ଏତିକି କଥାରେ ଲାଠି, କାଠ ଏବଂ ଲୁହ ରଡ଼ ନେଇ ଅଜୟ ଗୋଣ୍ଡ, ରାଜା ଗୋଣ୍ଡଙ୍କ ସମେତ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ଲୋକ ଆସିଲେ ଏବଂ ସୁଦାମା ଗୋଣ୍ଡ, ତାଙ୍କ ପୁଅ ମୁନ୍ନା ଗୋଣ୍ଡ ଏବଂ ବୋହୂ ରେନା ଦେବୀଙ୍କ ସହ ମା-ରପି-ଟ କରିବାରେ ଲାଗିଲେ |

ସମସ୍ତ ଆ-ହ-ତଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭୋରେ ରେ-ଫ-ରାଲ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଠାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ସଦର ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ପରେ ଏହି ମା-ମ-ଲାରେ ୫ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଅ-ଭିଯୁ-କ୍ତ କରାଯାଇଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *