ବଡ଼ ଅବହେଳା : ୫ ମିନିଟରେ ଭିତରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଇଦେଲେ କରୋନା ଟୀକାର ଦୁଇଟିଯାକ ଡୋଜ, ତା ପରେ ଏପରି ହେଲା ଅବସ୍ଥା

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଲଳିତପୁର ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏକ ବଡ଼ ଅବହେଳିତ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ୫ ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଟୀକାର ଦୁଇଟିଯାକ ଡୋଜ ଦେଇ ଦିଆଗଲା | ଏହି ଘଟଣା ରାବରପୁର ଅଂଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଟୀକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହୋଇଛି, ଯାହା ପରେ ସେଠାରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା |

୫ ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ ଲଗାଇଲେ ଦୁଇଟିଯାକ ଡୋଜ :-

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବୁଧବାର ଦିନ ଟିକା ନେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ନର୍ସିଂ ଷ୍ଟାଫମାନେ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାରେ ଏତେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଟୀକାର ଦୁଇଟିଯାକ ଡୋଜ ଦେଇଦେଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜାଣିନଥିଲେ ଯେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଟୀକାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡୋଜର ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଲଗାଯିବାର ଥିଲା | ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ସେ ଟୀକା ପାଇବା ପରେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଅଜବ ପ୍ରକାରର ଅସନ୍ତୋଷ ଅନୁଭବ ହେଲା, ତେଣୁ ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜଣାଇଥିଲେ |

Google

ଦୁଇଟି ଟୀକାକରଣର କୌଣସି କ୍ଷତି ନାହିଁ :-

ଏହାପରେ ସେ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କଲେ ଏବଂ ଏହାର ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ | ତାପରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଜରୁରୀକାଳୀନ ୱାର୍ଡକୁ ପଠାଇ ଦିଆଗଲା ଏବଂ ମାମଲାର ସୂଚନା ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦିଆଗଲା | ଏହା ମଧ୍ୟରେ ସିଏମଓ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁଇଟିଯାକ ଟୀକାକରଣ ହେବା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତିର କ୍ଷତି ହେବ ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଟୀକାର ଦୁଇଟି ଡୋଜ ମଧ୍ୟରେ ଅତି କମରେ ୪ ସପ୍ତାହର ବ୍ୟବଧାନ ରହିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *