ଫେସବୁକ ଲାଇଭରେ ଏହି ଅଭିନେତା କଲେ ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଏମିତି ଭାବରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ର-କ୍ଷା କରାଗଲା

ବଙ୍ଗାଳୀ ଅଭିନେତା ସୁବୋ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଫେସବୁକ ଲାଇଭ ସମୟରେ ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ର-କ୍ଷା କରିନେଲେ। ପୋ-ଲି-ସର ସଫଳ ପ୍ରୟାସ କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ର-କ୍ଷା କରିହେଲା। ସେ ଫେସବୁକ ଲାଇଭରେ ନିଜର ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା କରିବାର କାରଣ କହିଥିଲେ। ସେ ବହୁତ ସମୟରୁ ନିଜସ୍ୱ କାରଣ ଯୋଗୁଁ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ନିଜର ଜୀବନ ନେବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲେ।

ଏହି କାରଣରୁ କରିଥିଲେ ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା:-

ଫେସବୁକ ଲାଇଭ ସେଶନରେ ସେ କହିଲେକି ସେ କାମର ଅଭାବ ଓ ପିତାଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ କାରଣରୁ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ। ନିଜର ଦୁଃଖ ଜଣାଇ ସେ ନିଦ ଗୋ-ଳି ଖାଇ ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଲେ। ରି-ପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଜଣେ ଫେସବୁକ ୟୁଜର ଫୋନ କରି ପୋ-ଲିସକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଘ-ଟଣା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ କୋଲକାତା ପୋ-ଲିସ ମୌକାରେ ପହଞ୍ଚି ସୁବୋ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କର ଜୀବନ ର-କ୍ଷା କରିଥିଲେ।

ପ୍ରଥମେ ଗୀତ ଗଇଲେ, ପୁଣି ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟାର ପ୍ରୟାସ କରିଲେ:-

ସୁବୋ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ନିଜର ଫେସବୁକ ଭିଡିଓର ଟାଇଟଲରେ “ଆଇ କ୍ଵିଟ” ଲେଖିଥିଲେ। ଏହି ଭିଡିଓରେ ପ୍ରଥମେ ସେ ଗିଟାର ବଜାଉଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ଗୀତ ମଧ୍ୟ ଗାଉଥିଲେ। ପୁଣି ନିଜର ଅସୁବିଧା ବିଷୟରେ ସେୟାର କରିଲେ। ‘ପ୍ରତ୍ଯେକ ଘର ସମସ୍ଯା ଅଛି। ମୋର ମା କହୁଥିଲେ ମୋର ପୁଅ ୩୧ବର୍ଷ ହେଲାଣି ବେରୋଜଗାର ଅଛି। ମୋର ପିତାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ଗତ ବର୍ଷ ହୋଇଗଲା। ଆମେ ପେନସନ ପଇସାରେ ବଞ୍ଚୁଛୁ।’

Google

ଏହି ଶୋରେ କରିଥିଲେ କାମ:-

ସୁବୋ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ପାଖରେ ଗତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟରେ କୌଣସି କାମ ନଥିଲା। ସେ ‘ମଙ୍ଗଲ ଚଣ୍ଡୀ’,’ଇରାବୋଟିର ଚୁପକୋଥା’,’ମନାସା’ ପରି ବଙ୍ଗାଳୀ ଧାରାବାହିକରେ ଛୋଟ-ଛୋଟ ଭୂମିକା କରୁଥିଲେ। ‘ମଙ୍ଗଲ ଚଣ୍ଡୀ’ ଗତ ବର୍ଷ ଅଫର ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ପରଠାରୁ ସୁବୋ ଚିନ୍ତାରେ ଚାଲୁଛନ୍ତି।

ସୁବୋ କହିଲେ ଏହି କଥା:-

ଭିଡିଓରେ ସୁବୋ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ କହିଲେ,’ଯେତେବେଳେ କେହି ଉଦାସ ହୁଅନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ତାକୁ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ହୁଏନାହିଁ। ମୁଁ ଏହା କେବଳ ଦେଖେଇବା ପାଇଁ କରୁନାହିଁ। ମୁଁ ବାସ୍ତବରେ ନିଦ ଔଷଧ ଖାଉଅଛି। ମୋତେ ଜଣାନାହିଁ, ଛାତରୁ ଡିଆଁ ମା-ରି-ବା, ହାତ କାଟିବା, ମୋତେ ଏସବୁ ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ। ମୋତେ ନିଦର ଗୋ-ଳି ମିଳିଗଲା। ଯେଉଁ ଲୋକଙ୍କର ବ୍ଲଡ଼ ପ୍ରେସର ହାଇ ରୁହେ, ତାଙ୍କୁ କାର୍ଡିୟକ ଏ-ରେ-ଷ୍ଟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ହୋଇଥାଏ।’

ସୁବୋ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଘର ଲୋକ ଜାଣିନଥିଲେ:-

ଫେସବୁକ ଲାଇଭ ସମୟରେ ସେ ନିଦ ଔଷଧ ଖାଇଥିଲେ ଓ କହିଲେ ଯଦି ବଞ୍ଚିଗଲି ଓ ଲାଇଭ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଏ ତେବେ ସେ ଆଉ ଏକ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରିବେ। ଇତି ମଧ୍ୟରେ ପୋ-ଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଲା ଓ ପୋ-ଲିସ ଭିଡିଓର ଲାଇଭ ଲୋକେସନ ଅନୁସାରେ ମୌକାରେ ପହଞ୍ଚି ଅଭିନେତାଙ୍କର ଜୀବନ ର-କ୍ଷା କରିଲେ। ଏହାପରେ ସୁବୋ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ମା ଓ ଭଉଣୀଙ୍କ ସହ ପୋ-ଲିସ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଲେ। ଘରେ ସେ ଦୁଇଜଣ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ସେ ଏକଥା ପ୍ରତି ଅଜଣା ଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *