ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ : ଗଣ୍ଡା ଏବଂ ବାଘ ହେଲେ ସମ୍ନାସାମ୍ନି, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇ ପଳାଇଲା ରୟାଲ ବେଙ୍ଗଲ ଟାଇଗର

ବନ୍ୟଜନ୍ତୁମାନଙ୍କୁ କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ କରିବା ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ରୋମାଞ୍ଚକର କାମ ଅଟେ | ଗୋଟିଏ ପରଫେକ୍ଟ ଫଟୋ ପାଇଁ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଫଟୋଗ୍ରାଫରମାନଙ୍କୁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | କହିବାକୁ ଗଲେ ତ ବାଘ , ସିଂହ, ବ୍ଲାକ ପାନ୍ଥର ପରି ପଶୁମାନଙ୍କୁ କ୍ୟାପଚର କରିବା କୌଣସି ତପସ୍ୟାଠାରୁ ମଧ୍ୟ କମ୍ ନୁହେଁ | ଅନେକ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସେମାନଙ୍କର କାମକୁ ସେୟାର କରନ୍ତି, ଯାହାକୁ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଫ୍ୟାନ୍ସ ହୋଇଯାନ୍ତି | ନିକଟରେ ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଯେତେବେଳେ ଏକ ଗଣ୍ଡା ଏବଂ ରୟାଲ ବେଙ୍ଗଲ ଟାଇଗରର ଏକ ବିରଳ ଦୃଶ୍ୟ ସେୟାର କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ମାମଲାଟି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହୋଇଗଲା |

ଫେସ ଟୁ ଫେସ :-

ବିଶ୍ୱଜିତ ଛେତ୍ରି ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସର ଅଟନ୍ତି | ସେ ଏପ୍ରିଲରେ ଆସାମର କାଜିରଙ୍ଗା ନେସନାଲ ପାର୍କକୁ ଯାଇଥିଲେ | ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଗଣ୍ଡା ଏବଂ ରୟାଲ ବେଙ୍ଗଲ ଟାଇଗର ମଧ୍ୟରେ ଘଟିଥିବା ଘଟଣାକୁ କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ କରି ନେଇଥିଲେ | କୁହାଯାଉଛି ଯେ କାଜିରଙ୍ଗାକୁ ଦୁନିଆର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଅଭୟାରଣ୍ୟ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ |

ଗଣ୍ଡା କଲା ଟାଇଗରକୁ ପିଛା :-

ଏହି ବିରଳ ଦୃଶ୍ୟକୁ ଇନ୍ସଟାଗ୍ରାମ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ @b32605669 ରୁ ସେୟାର କରାଯାଇଛି, ଯାହାକୁ ୯୪ ଲୋକ ଫୋଲୋ କରନ୍ତି | ୟୁଜର ନିଜ ବାୟୋରେ ନିଜ ନାମ Bishwajit Chetry ଲେଖିଛନ୍ତି | ଏହାସହିତ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଏବଂ ନେଚରକୁ ବଞ୍ଚାଇବାପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି |

ଯେତେବେଳେ ପଳାଇବାକୁ ଲାଗିଲା ବେଙ୍ଗଲ ଟାଇଗର :-

ଏହି କ୍ଲିପରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ଗୋଟିଏ ଗଣ୍ଡା ବେଙ୍ଗଲ ଟାଇଗରକୁ ପିଛା କରୁଛି | କିନ୍ତୁ ଟାଇଗର ଆରାମରେ ପାଣିରୁ ବାହାରିଗଲା ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲକୁ ପଶିଗଲା | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ବିରଳ ଦୃଶ୍ୟକୁ କ୍ୟାପଚର କରିବାପାଇଁ ବିଶ୍ୱଜିତଙ୍କୁ ଅଧଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧର୍ଯ୍ୟର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *