କାଲି ହେଉଛି ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ, ଏହି ୫ଟି ରାଶିମାନଙ୍କର ହେବ କ୍ଷତି ହିଁ କ୍ଷତି

ବିଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ, ଗ୍ରହଣ ଏକ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନିକ ଘଟଣା ଅଟେ, କିନ୍ତୁ ଧାର୍ମିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଗ୍ରହଣ ଲାଗିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଶୁଭ କାମ କରିବା ନିଷେଧ ହୋଇଥାଏ | ଚଳିତ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଜୁନ ୧୦ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଲାଗିବ | ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଯେ ଏହି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ବଳୟାକାର ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ହେବ | ଏଥର ସୂର୍ଯ୍ୟଗ୍ରହଣ ଭାରତରେ ଆଂଶିକ ଭାବରେ ଦେଖାଯିବ | ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅନୁଯାୟୀ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଦ୍ୱିପ୍ରହର ୧ ଟା ୪୨ ମିନିଟରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ୪୧ ମିନିଟରେ ଶେଷ ହେବ |

ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରାୟ ୯୯ ପ୍ରତିଶତ ଚନ୍ଦ୍ରର ଛାଇରେ ଲୁଚି ରହିଥାଏ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ରିଙ୍ଗ ପରି ଦେଖାଯାଏ | ଏହାକୁ ବାର୍ଷିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କିମ୍ବା ରିଙ୍ଗ ଅଫ ଫାୟାର କୁହାଯାଏ | ବାର୍ଷିକ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣର ଦୃଶ୍ୟ କିଛି କ୍ଷଣ ପାଇଁ ଦେଖାଯାଏ | ଦେଶରେ କରୋନା ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ଜାରି ରହିଥିବାବେଳେ ଧାର୍ମିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟଗ୍ରହଣକୁ ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ହୁଏତ ଗ୍ରହଣ ଭାରତରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହାର କୁପ୍ରଭାବ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ପଡିପାରେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ରାଶିଗୁଡିକ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସୂର୍ଯ୍ୟଗ୍ରହଣର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ କେଉଁ ରାଶି ଉପରେ ପଡିବ |

ବୃଷ :-

ଏଥର ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ବୃଷ ରାଶିରେ ଲାଗିବାକୁ ଯାଉଛି | ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ | ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ସୂର୍ଯ୍ୟଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବ ଯୋଗୁଁ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ | କୌଣସି ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିନିଯୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧ ପାଇଁ ଏହା ଭଲ ସମୟ ନୁହେଁ |

ମିଥୁନ :-

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେଇପାରେ | ଚାକିରୀ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ | ଟଙ୍କା କାରବାରରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଋଣ ନେବାର ପରିସ୍ଥିତି ଆସିପାରେ | ଯତ୍ନର ସହିତ ସବୁ କାମ କରନ୍ତୁ | ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅଳ୍ପ ସମୟ ପାଇଁ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ | କୌଣସି ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପାଇଁ ସାଙ୍ଗ କିମ୍ବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ | ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ |

ସିଂହ :-

ଏହି ରାଶିର ଜାତକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ ନାହିଁ | ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ | ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇପାରେ | ଆଖିରେ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଚାକିରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମାମଲାରେ ଫସି ପାରନ୍ତି | ଏଥିପାଇଁ ଭାବିଚିନ୍ତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ |

ତୁଳା :-

ଅର୍ଥନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଶୁଭ ହୋଇପାରେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଫଳତା ହୋଇପାରେ | ମନ ଉତ୍ତେଜିତ ରହିବ | ଚାକିରି-ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |

ମକର :-

ଏହି ରାଶିର ଜାତକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ ନାହିଁ | ପାରିବାରିକ ସଂପର୍କରେ ଅଶାନ୍ତି ଆସିପାରେ | କ୍ୟାରିୟର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି | ଚାକିରି ବଦଳାଇବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଅଟକାଇ ଦିଅନ୍ତୁ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *