ପ୍ରଥମେ ପିଲାଙ୍କୁ ମା-ରି-ଲେ,ଆଉ ତା ପରେ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା କଲେ,ଆଉ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ନୋଟରେ ଲେଖିଲେ ଏସବୁ କାରଣ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଶାହାଜାହାନପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରିଦେଲେ। ତେବେ ସେ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ମୃ-ତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ତିନୋଟି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ମଧ୍ୟ ଲେଖିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାର କାରଣ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ସହିତ ସେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମଧ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋ-ଲି-ସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ଏବଂ ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ପୋ-ଲି-ସ-ର ସୂଚନାନୁସାରେ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-ଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଧରାଯିବ।

ଏହି କାରଣରୁ ଉଠାଇଲେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ:-

ବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ଡ୍ରଗ୍ ଡିଲର ଅଖିଲେଶ ଗୁପ୍ତା ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ରହୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପରିବାରରେ ଦୁଇଟି ପିଲା ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ରହିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ କି ପିତାମାତା ଅଲଗା ରୁହନ୍ତି। ସୋମବାର ଦିନ ଅଖିଳେଶ ଗୁପ୍ତା ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ପ୍ରଥମେ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ନିଜର ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଶେଷ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସକୁ ଘରେ ଏହି ଚାରିଜଣଙ୍କ ମୃ-ତ-ଦେ-ହ ଝୁଲୁଥିବାର ଦେଖିଥିଲା। ଏହାସହିତ ତିନୋଟି ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ନୋଟ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ୪୨ ବର୍ଷୀୟ ଅଖିଳେଶ ଗୁପ୍ତା ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା କରିବାର କାରଣ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହାର କାରଣ ଦର୍ଶାଇ ଅଖିଳେଶ ଗୁପ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, ମରହେୟା ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦା ଅବିନାଶ ବାଜପେୟୀ ତାଙ୍କୁ ଏତେ ହଇରାଣ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ। ମୂଳ ରୂପରେ ବରେଲିର ଫରିଦପୁର ସହରର ଉଞ୍ଚା ମୋହାଲାର ବାସିନ୍ଦା ଅଖିଲେଶ ଗୁପ୍ତା ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ନୋଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, ସେ ସୁଧଖୋର ଦ୍ୱାରା ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି। ସେ ଏହି ଚାପ ସହି ପାରିଲେ ନାହିଁ। ତେଣୁ ସେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ଅଖିଳେଶ ଗୁପ୍ତା ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ନୋଟରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରିବା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଲେଖିଛନ୍ତିଯେ, ଯଦି ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଯଦି ତାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଜୀବିତ ଥାଆନ୍ତି, ତେବେ ସୁଧଖୋର ସେମାନଙ୍କୁ ମା-ରି ଦେଇଥାନ୍ତେ। ସେଥିପାଇଁ ସେ ଏସବୁ କଲେ। ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ନୋଟରେ ସେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବୃଦ୍ଧ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି।

କରିଲେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ:-

ଅଖିଳେଶ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ପିତା ତାଙ୍କ ପୁଅର ମୃ-ତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଦାୟୀ ମରହେୟା ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦା ଅବିନାଶ ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ପିତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତିଯେ, ଅବିନାଶ ବାଜପେୟୀ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ଏପରି ନି-ର୍ଯା-ତ-ନା ଦେଇଥିଲେ, ସେ ଆ-ତ୍ମ-ହ-ତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ହ-ତ୍ୟା କରିଥିଲେ।

ପୋ-ଲି-ସ-ର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଅଖିଳେଶ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ଲେଖିଥିଲେ। ତା’ପରେ ସମାନ ଜିନିଷ ଦୁଇଟି ପୃଥକ ପୃଷ୍ଠାରେ ମଧ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଛି। ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟରେ ସୁଧଖୋରଙ୍କ ପାଇଁ ଅପମାନଜନକ ଶବ୍ଦ ମଧ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଛି। ପୋ-ଲି-ସ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଅଖିଳେଶଙ୍କର ଏକ ଭଲ ଔଷଧ ବ୍ୟବସାୟ ଥିଲା। ଏହା ନିକଟସ୍ଥ କେତେକ ଜିଲ୍ଲାକୁ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ସୁଧଖୋର ଅବିନାଶ ବାଜପେୟୀ ଔଷଧରେ ଭଲ ଲାଭ ଦେଖି ଅଖିଲେଶଙ୍କ ସହ ସହଭାଗିତା କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଅଖିଳେଶଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଲାଭ ପରିମାଣ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି। ଅଖିଳେଶଙ୍କ ସହ ମିଳିଥିବା ଡାଏରୀର ଅଧିକାଂଶ ପୃଷ୍ଠାରେ ସୁଧଖୋରଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅର୍ଥର ହିସାବ ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି।

ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ଅଖିଳେଶଙ୍କ ଘରେ ଅନେକ ଡ୍ରଗ୍ସ ଜବତ କରିଛି। ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପୋ-ଲି-ସ ଏହି ଔଷଧ ଜବତ କରିଛି। ବାପାଙ୍କ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ଉପରେ ପୋ-ଲି-ସ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି ଏବଂ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ-ଙ୍କୁ ଧରାଯିବ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *