ଏମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦରୀ ମହିଳା ନେତା, ଏମାନଙ୍କ ଆଗରେ ଫିକା ପଡିଯାନ୍ତି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନେ,ଜାଣନ୍ତୁ ସେମାନେ କିଏ କିଏ ?

ଆଜି ଭୂମିରୁ ନେଇ ଆକାଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଘରଠାରୁ ନେଇ ଦେଶର ଆଦେଶ ସମ୍ଭାଳିବା, ରୁଟି ତିଆରି ଠାରୁ ନେଇ ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହିଳାମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଗରେ ରହୁଛନ୍ତି | ରାଜନୀତିରେ ମଧ୍ୟ ମହିଳାମାନେ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଭାଗ ନେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଦେଶକୁ ଆଗକୁ ନେବାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯଦି ଆମେ ଦେଶର ବିକାଶରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ମହିଳା ରାଜନେତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ସେମାନେ ନିଜ ଷ୍ଟାଇଲ ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଫିଲ୍ମ ଫିଲ୍ମ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେଇଥାନ୍ତି | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ସୁନ୍ଦରୀ ମହିଳା ନେତାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ …

ନୁସରତ ଜହାନ :-

ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆରେ ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ରଖିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ନୁସରତ ଜହାନ ଦୁନିଆର ୨୦ ଟି ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ମହିଳା ନେତାଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି | ରାଜନୀତିରେ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ନୁସରତ ଜହାନ ବଙ୍ଗାଳୀ ସିନେମାରେ ଅନେକ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ | ୨୦୧୯ର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ବସୀରହାଟରୁ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତି ସଂସଦରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି |

ସନା ମରିନ :-

ଫିନଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସନା ମିରେଲା ମରିନ ହେଉଛନ୍ତି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ କନିଷ୍ଠ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ | ଏହାସହିତ ସେ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଅନେକ ହଲିଉଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ କଡା ଟକ୍କର ଦିଅନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ, ସନା ମରିନ ୩୫ ବର୍ଷର ଅଟନ୍ତି | ସନା କେବଳ ୨୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଦୁଇବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଅର୍ଥାତ ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ପୋଷ୍ଟଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କାରଣରୁ ତତ୍କାଳୀନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆଣ୍ଟି ରିନ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପରେ ସନା ଡିସେମ୍ବର ୧୦, ୨୦୧୯ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦେଶର କ୍ଷମତା ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ |

ମିମି ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ :-

ସାଂସଦ ମିମି ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ନିଜ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ ଷ୍ଟାଇଲ କାରଣରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାନ୍ତି | ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗଦେବା ପୂର୍ବରୁ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ସାଂସଦ ମିମି ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ମଧ୍ୟ ଫିଲ୍ମ ଦୁନିଆରେ ଥିଲେ | ଯିଏ ମୁଖ୍ୟତ ବଙ୍ଗାଳୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରନ୍ତି | ସେ ଟିଏମସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ୨୦୧୯ ରେ ରାଜନୈତିକ ମଞ୍ଚରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ | ସେ ୨୦୧୯ ର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଚମତ୍କାର ବିଜୟ ସହିତ ଯାଦବପୁର ସିଟରୁ ସାଂସଦ ହୋଇଥିଲେ |

ଇଭା କେଲି :-

ସୁନ୍ଦରୀ ଇଭା କେଲି ଗ୍ରୀସର ମହିଳା ନେତା ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ କି ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ୟୁରୋପୀୟ ସଂସଦର ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି |

ଭଞ୍ଜା ହଡଜୋଭିକ :-

ଭଞ୍ଜା ହଡଜୋଭିକ ଜଣେ ସର୍ବିଆର ମହିଳା ରାଜନେତା ଅଟନ୍ତି | ଜା ସର୍ବିଆର ବୈଦେଶିକ ମାମଲାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟରେ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ କାମ କରି ସାରିଛନ୍ତି |

ମାରିଆ ରୋଜାରିଆ :-

ମଡେଲିଂ ଦୁନିଆରୁ ରାଜନୀତିରେ ପାଦ ଦେଇଥିବା ମାରିଆ ରୋଜାରିଆଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦରୀ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣାଯାଏ |ସେ ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ମାରିଓ ଡ୍ରାଗିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଏବଂ ଆଞ୍ଚଳିକ ସାମଞ୍ଜସ୍ୟର ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି |

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ :-

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭାଦ୍ରା ମଧ୍ୟ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ କଡା ଟକ୍କର ଦିଅନ୍ତି |

ଅଲିନା କାବେଵା :-

ଅଲିନା କାବେଵା ରୁଷିଆର ମହିଳା ରାଜନେତା ଅଟନ୍ତି | ସେ ୨୦୦୫ ରୁ ରାଜନୀତି ଦୁନିଆରେ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି | ସେ ୨୦୦୭ ଏବଂ ୨୦୧୪ ମଧ୍ୟରେ ରୁଷି ସଂସଦର ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ କାମ କରିଛନ୍ତି |

ହିନା ରବାନି :-

ହିନା ରବାନି ପାକିସ୍ତାନର ସୁନ୍ଦର ରାଜନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଫ୍ୟାଶନେବଲ ପୋଷାକ ସର୍ବଦା ପାକିସ୍ତାନରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଥାଏ |

ମରିୟମ ନୱାଜ ସରିଫ :-

ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ ସରିଫଙ୍କ ଝିଅ ମରିୟମ ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ଅଟନ୍ତି |

ୟୁଲିଆ :-

ୟୁଲିଆ ୟୁକ୍ରେନର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *