ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟୁରର ତାରିଖ ଘୋଷଣା, ଏହି ଖେଳାଳୀ ହେବେ କ୍ୟାପଟେନ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖେଳସୂଚୀ ବିଷୟରେ

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଯାତ୍ରାର ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି | ଭାରତୀୟ ଟିମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ତିନୋଟି ODI ଏବଂ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ | ଭାରତୀୟ ଟିମ ଯାତ୍ରାର ଆରମ୍ଭ ଜୁଲାଇ ୧୩ ରେ କରିବେ | ଯାତ୍ରାରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ଜୁଲାଇ ୨୫ ରେ ହେବ | ତାରିଖ ଘୋଷଣା ସୋନି ସ୍ପୋର୍ଟସ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଛି | ବିସିସିଆଇ ତରଫରୁ ଏହାର ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ବାକି ରହିଛି |

ସିରିଜଏ ପ୍ରସାରଣ ସୋନି ସ୍ପୋର୍ଟସରେ ହେବ | ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ସିରିଜର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଟ୍ୱିଟ କରାଯାଇଛି | ସୋନି ଟ୍ୱିଟରେ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ରହିଛି, ଯେଉଁଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ଏହି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର କ୍ୟାପଟେନ ଦାୟିତ୍ୱ ସେ ହିଁ ସମ୍ଭାଳିବେ |

ସେହିପରି ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏହି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ହେଡ଼ କୋଚ ହେବେ | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ହେଡ଼ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଟିମ ସହିତ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ | ଏହି କାରଣରୁ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ହାରରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର କୋଚ ହେବେ |

ଭାରତ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମେ ODI ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯିବ | ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜୁଲାଇ ୧୩ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ଏହା ପରେ ଜୁଲାଇ ୧୬ ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ODI ଏବଂ ଜୁଲାଇ ୧୮ ରେ ତୃତୀୟ ODI ମ୍ୟାଚ ହେବ |

ଟି-୨୦ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ଜୁଲାଇ ୨୧ ରେ ହେବ | ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ୨୩ ରେ ଏବଂ ତୃତୀୟଟି ୨୫ ତାରିଖରେ ଖେଳାଯିବ | ଭାରତୀୟ ଟିମ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୨୦୧୮ ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଯାତ୍ରା କରିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ତ୍ରୀକୋଣୀୟ ଟି-୨୦ ନିଦାହସ ଟ୍ରଫିର ଫାଇନାଲରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରି ନିଜ ନାମ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲେ |

ଦ୍ରବିଡ଼ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସିନିୟର ଟିମକୁ ନିଜ ସେବା ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି :-

୪୮ ବର୍ଷୀୟ ରାହୁଲ ଦ୍ରବିଡ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସିନିୟର ଟିମକୁ ନିଜର ସେବା ଦେଇସାରିଛନ୍ତି | ସେ ୨୦୧୪ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ବ୍ୟାଟିଂ ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ | ଦ୍ରାବିଡ଼ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଏନସିଏର ମୁଖ୍ୟ ହେବା ପରେ ଦ୍ରାବିଡ ଇଣ୍ଡିଆ-ଏ ଏବଂ ଅଣ୍ଡର ୧୯ ଟିମ ସହିତ ଭ୍ରମଣ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ |

ଦ୍ରାବିଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଟନ୍ତି | ଦ୍ରାବିଡ ୨୦୧୫-୧୯ ରୁ ଅଣ୍ଡର -୧୯ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆ-ଏ ଟିମକୁ କୋଚିଂ ଦେଇଥିଲେ | ତାଙ୍କ କୋଚିଂ ଅଧୀନରେ ଭାରତର ଅଣ୍ଡର -୧୯ ଟିମ ୨୦୧୬ ରେ ବିଶ୍ୱକପର ଉପବିଜେତା ଏବଂ ୨୦୧୮ ରେ ଚାମ୍ପିଅନ ହୋଇଥିଲେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *