ଲଜ୍ଜିତ ହେଲା ମାନବିକତା : ଗାଡ଼ିରୁ ଓଲ୍ହାଇଲେ ସବ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଏବଂ ରାସ୍ତା କଡରେ ବେହୋସ ହୋଇ ପଡିଗଲେ, ତା’ପରେ ଯାହା ହେଲା,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ମହାନଗରରେ ହୁଏତ ଉଚ୍ଚ ଉଚ୍ଚ ବିଲଡିଂ ତିଆରି ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଯଦି ଆମେ ମହାନଗର ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ସେଠାରେ ଥିବା ବିଲଡିଂ ପରସ୍ପର ସହିତ ଲାଗି ରହି ଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ଦୂରତା ଅଛି | ଅଧିକାଂଶ ବଡ ସହରକୁ ଯାଇ ଲୋକମାନେ ସ୍ୱାର୍ଥପର ହେଉଛନ୍ତି ବୋଲି କହିବା କିଛି ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବନାହିଁ | ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଆପଣ ଅନେକ ଥର ନିଜେ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ଥିଲେ, ସେ ଅନେକ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଘରେ ମୃ-ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଶୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଜାଣିବାକୁ କେହି ଚେଷ୍ଟା କରିନଥିଲେ |

ବାସ୍ତବରେ, ଅନେକଥର ତ ଏପରି ଲାଗେ ଯେପରି ବଡ଼ ବଡ଼ ସହରରେ କେବଳ ଝଲକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ, କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କର ବିବେକ ନାହିଁ | ପୂର୍ବ ଦିନର ଘଟଣାକୁ ହିଁ ନିଅନ୍ତୁ, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ଅସୁସ୍ଥ ସବ-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ | ସେତେବେଳେ କିଛି ଦର୍ଶକ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲରୁ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରୁଥିଲେ | ଥରେ ଭାବନ୍ତୁ ଯେଉଁ ସମୟରେ ମାନବିକତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା କଥା, ସେତେବେଳେ ଦର୍ଶକ ହୋଇ ଏଇ ମଣିଷ ମୋବାଇଲରେ ଭିଡିଓ ସୁଟିଂ କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ | ଆମ ସମାଜକୁ ଏକ ଭୟଙ୍କର ରୋଗ ହୋଇଛି, ଯାହା କିଛି ବି ହୋଇଯାଉ ନା କାହିଁକି, ପ୍ରଥମେ ଭିଡିଓ ଏବଂ ଫଟୋ ଉଠାଇବା ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିବା ନିହାତି ଜରୁରୀ ହୋଇପଡିଛି | ଏମିତି ନ ହେଉ ଯେପରି ଏହି ମାନସିକତା ରୋଗ କୌଣସି ସମସ୍ୟାର କାରଣ ହୋଇଯିବ, ତାହା ଅଲଗା କଥା ଅଟେ |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଯେଉଁ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ ଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କର ଭିଡିଓ ତିଆରି କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯେତେବେଳେ ଘଟଣାଟି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ନଜରକୁ ଆସିଲା, ସେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ୪ ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଂଚିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ EMI ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହି ପୁରା ବିଷୟ ପଞ୍ଜାବର ଜଲନ୍ଦରରୁ ଆସିଛି | ସୂଚନାନୁସାରେ, ସବ-ଇନ୍ସପେକ୍ଟର କମଲଜିତ ସିଂ, ଯିଏ କି ଦେହାତ ଥାନାରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ | ସେ ନିଜ କାରରେ ବସି ଟି.ଭି ଟାୱାର ରୋଡ ନିକଟ ଦେଇ ଯାଉଥିବାବେଳେ ହଠାତ ତାଙ୍କୁ ଜୋରରେ ପରିସ୍ରା ଲାଗିଲା ଏବଂ ସେ ଗାଡ଼ିରୁ ଓହ୍ଲାଇ ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ଠିଆ ହୋଇଗଲେ |

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ବି.ପି. ଏବଂ ସୁଗାର ବଢିଗଲା ଏବଂ ସେ ତଳେ ପଡିଗଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମୁଣ୍ଡରେ ବହୁତ ଆଘାତ ଲାଗିଲା | ଏହି ସମୟରେ ସେଠାରେ ଯାଉଥିବା କିଛି ଲୋକ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ କରିଥିଲେ ଯେ ଉକ୍ତ ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀ ମ-ଦ୍ୟ-ପା-ନ କରି ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି | ଆ-ରୋ-ପ ଲଗାଉଥିବା କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭରା ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ଉଠାଉଥିବାକୁ ଠିକ ବୋଲି ଭାବିନଥିଲେ | ତା’ପରେ କେହି ପୋ-ଲି-ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମକୁ ଏ ବିଷୟରେ ଜଣାଇଥିଲେ | ରଣଜିତ ସିଂ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତୁରନ୍ତ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ | ଏହାସହିତ ଏହି ମାମଲାରେ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କମଲଜିତଙ୍କ ସୁଗାର ଏବଂ ବିପି ବଢି ଯାଇଥିବା କାରଣରୁ ସେ ପଡି ଯାଇଥିଲେ | ଭାବନ୍ତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସୁସ୍ଥତା ହେତୁ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଉଠାଇବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଲୋକମାନେ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରି ମଜା ନେଉଥିଲେ | ସତରେ ସହରର ମଣିଷମାନେ କେତେ ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଏବଂ ସ୍ୱାର୍ଥପର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *