ଫିଲ୍ମ ମେକର କଲେ ଏପରି ପ୍ରଶ୍ନ, ଯାହାର ଉତ୍ତର ଦେବାରେ ସୋନିଆ ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇଲା, ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରଶ୍ନ

ଫିଲ୍ମ ମେକର ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତଙ୍କର କୌଣସି ପରିଚୟର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଆକ୍ଟିଭ ରୁହନ୍ତି | ଏହା ସହିତ ପ୍ରତିଦିନ ସେ କିଛି ନା କିଛି ଟ୍ୱିଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥା’ନ୍ତି | ପୁଣିଥରେ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି | ଏଥର ସେ କୌଣସି ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ନୁହେଁ, ବରଂ ଏକ ରାଜନୈତିକ ବୟାନ କାରଣରୁ ହେଡଲାଇନରେ ଅଛନ୍ତି | ଏହାସହିତ ତାଙ୍କର ସେହି ଟ୍ୱିଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଛି |

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଫିଲ୍ମ ମେକର ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି | ଯେଉଁଥିରେ ସେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଉଚରା କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଫିଲ୍ମ ମେକର ନିଜ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ-ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଇନ୍ଦିରାଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଭୁଲିଗଲେ, କିନ୍ତୁ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ କାହିଁକି ମନେ ରଖିଛନ୍ତି ?

ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତ ଲେଖିଛନ୍ତି ମନରେ ଏକ ବିଚାର ଆସିଲା | ଯଦି ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖରେ ଉତ୍ତର ଅଛି, ତେବେ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ, ” ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀ ଏବଂ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭୁଲିଗଲେ! କିନ୍ତୁ ଏହି ଲୋକମାନେ ମୋହନଦାସ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି | ଏପରି କାହିଁକି ?”

ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ରିଆକ୍ସନ ଏବଂ କମେଣ୍ଟ ଆସୁଛି | ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଜଣେ ୟୁଜର କମେଣ୍ଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ” ନୂତନ ଭାରତ ଏବଂ ନୂତନ ଇତିହାସ ଲେଖାଯାଉଛି ଏବଂ ଆପଣ ହିଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନମସ୍କାର କରୁଛନ୍ତି | ସବୁ ଜିନିଷକୁ ରିଲେସନ ସହିତ ଯୋଡି ଦିଅନ୍ତୁ | ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ” କେହି ମନେ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ, ସେମାନେ ଏହାକୁ କେବଳ ରାଜନୈତିକ ଫାଇଦା ପାଇଁ ୟୁଜ କରନ୍ତି |” ସେହିଭଳି ଜଣେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ “ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀମାନଙ୍କୁ କେବଳ ଭୁଲି ଗଲେ ନାହିଁ ବରଂ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ତ ଜୀବନ ଦାନ ମଧ୍ୟ ଦିଆଗଲା |”

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସବୁ ମିଶାଇ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ତ ଫିଲ୍ମ ମେକର ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ ଜୋରରେ ଭାଇରଲ ହେଉଛି | ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ୟୁଜର୍ସ ନିଜ ନିଜ ଷ୍ଟାଇଲରେ ଦେଉଛନ୍ତି | ଏଠାରେ ଗୋଟିଏ ବିଶେଷ କଥା ଯେ କଣ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ କଷ୍ଟ କରିବେ ? କାରଣ ଯେଉଁ ବିରୋଧୀ ଲଗାତାର ବିଜେପି ସରକାର ଏବଂ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଛନ୍ତି | କଣ ତାଙ୍କୁ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯେଉଁ ପ୍ରଶ୍ନ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡିତ ପଚାରିଛନ୍ତି, ତା ଉପରେ ନିଜର ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ? ଅବଶ୍ୟ ଦେବା ଉଚିତ, କାରଣ ଯଦି କଂଗ୍ରେସ ସତରେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଭୁଲି ପାରିବ ନାହିଁ, ତେବେ ସେମାନେ ଇନ୍ଦିରା ଏବଂ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ କିପରି ଭୁଲିଗଲେ ? ଏପରି ନୁହେଁ ତ, ରାଜନୈତିକ ବିସ୍ତାର ଉପରେ ଗୋଟି ଫିଟ କରିବାପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ଏହା ଚାଲ ନୁହଁ ତ | ତେବେ ଦେଖାଯାଉ ଆଗକୁ କଣ ହେଉଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *