ବିରାଟ ଓ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡ଼ିଓ ଲିକ,ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ବନାଇଲେ ଏହି ଶାନଦାର ଗେମ ପ୍ଲାନ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ବିରାଟ ଓ ଭାରତୀୟ ଟିମର କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଏକ ଅଡ଼ିଓ କ୍ଲିପ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ଏହି ଅଡ଼ିଓଟି ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରେସ କନ୍ଫରେନ୍ସ ମିଟିଂ ପୂର୍ବର ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ ବିରାଟ ଓ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ରଣନୀତି ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିଛନ୍ତି ।

ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ବୁଧବାର ଦିନ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତ କରିସାରିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଏକ ପ୍ରେସ କନ୍ଫରେନ୍ସରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମିଡ଼ିଆ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସମୟରେ ଏକ ଖାଆସ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଆକୃଷ୍ଟ କରିଥିଲା । ପିସି ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଅଜଣା କୋହଲି ଓ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ 18 ଜୁନ ରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ WTC ଫାଇନାଲ୍ ରେ ରଣନୀତି ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିଥିବାର ଶୁଣାଯାଇଥିଲା ।

ଅଡ଼ିଓ କ୍ଲିପରେ ବିରାଟ କହିଥିଲେ, ଯାହାକି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି କି, ଆମେ ତାଙ୍କୁ ରାଉଣ୍ଡ ଦ ଉଇକେଟ ପକାଇବା । ଲେଫ୍ଟ ହ୍ୟାଣ୍ଡର୍ସ ଅଛନ୍ତି, ସେଥିପାଇଁ ଲାଲା, ସିରାଜ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଷ୍ଟାର୍ଟ ଦେଇଦେବା । ଏହାର ଅର୍ଥ ଉଭୟ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୁଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି କୋହଲି କହିଥିଲେ କି, WTC ଫାଇନାଲ୍ ଏକ ପରିଶ୍ରମର ଉପହାର ଅଟେ । WTC ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚର ବହୁତ ଫାଇଦା ରହିଛି । ଏହା ସବୁଠାରୁ ଏକ କଠିନ ପ୍ରାରୂପ ଅଟେ । ଅଧିନାୟକ କହିଥିଲେ, ଆମେ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବାର ବହୁତ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରିଥାଉ । ଏକ ଟିମ ଭାବରେ ଆମେ ଯେମିତି ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଛୁ ଏଥିରୁ ଜଣାପଡ଼ୁଛି ଏହା ଆମପାଇଁ କେତେ ମହତ୍ୱ ଅଟେ । ଆମେ ଏଥିପାଇଁ ବିଗତ 5-6 ବର୍ଷ ହେବ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛୁ ।

ଅନ୍ୟ ପଟରେ କୋଚ୍ ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ କି, WTC ଫାଇନାଲ୍ ବେଷ୍ଟ ଅଫ ଥ୍ରୀ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର WTC ଫାଇନାଲ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହା ଖେଳର ସବୁଠାରୁ କଠିନ ରୂପ ଅଟେ । ସେ କହିଥିଲେ, ଆଦର୍ଶ ରୂପରେ ଲମ୍ବା ସମୟ ହେବ, ଯଦି ସେ ଟେଷ୍ଟ ଚମ୍ପିୟାନସିପ ସହିତ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି । ଏହାମଧ୍ୟରୁ ଫାଇନାଲ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଟେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *