ବାପା ମ-ରି-ବା ପୂର୍ବରୁ ପୁଅକୁ କହିଲେ ତାଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ସତ୍ୟ, କାହାଣୀ ଶୁଣିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଆଖିରେ ମଧ୍ୟ ଲୁହ ଆସିଯିବ,ଜାଣନ୍ତୁ କାହାଣୀ

ଜଣେ ୨୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ବହୁତ ବଡ ମଲ୍ଟି ନେସନାଲ କମ୍ପାନୀରେ କାମ କରୁଥିଲେ | ତାଙ୍କର ପୁରା ଦୁନିଆ ତାଙ୍କ ବାପାମା,ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଦୁଇ ପିଲାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ହିଁ ଥିଲା | ତାଙ୍କ ବାପା ତାଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ଶିକ୍ଷକ ହୋଇ ନୈତିକ ଜ୍ଞାନ ଦେଉଥିଲେ | ଗରିବ ପିଲାମାନଙ୍କର ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସର୍ବଦା ପ୍ରେରିତ କରୁଥିଲେ | ବାପାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମନେପକାଯାଇଥିବା ଏହି କାହାଣୀ ପଛରେ ଥିବା ସତ୍ୟ ଯେତେବେଳେ ସେହି ପୁଅକୁ ଜଣାପଡିଲା, ସେତେବେଳେ ତାର ଆଖିରେ ଲୁହ ଭରିଗଲା |

ତାଙ୍କୁ ଏତେ ଭଲ ପାଇବା ଦେଉଥିବା, ତାଙ୍କର ସବୁ କଥା ମାନୁଥିବା, ତାଙ୍କପାଇଁ ସବୁକିଛି କରୁଥିବା ବାପାମାଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଅର ହୃଦୟରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପ୍ରେମ ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏହି ସତ୍ୟକୁ ଜାଣିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଶ୍ରଦ୍ଧାରେ ପରିଣତ ହୋଇଗଲା | ଫିଲ୍ମି ପରି ଲାଗୁଥିବା ଏହି କାହାଣୀ କୌଣସି କାହାଣୀ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ସତ୍ୟ ଘଟଣା | ଏହି କାହାଣୀ ରାଜକୀୟ ଶିଶୁ ଏବଂ ଶିଶୁ ଗୃହର ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧି ପୂର୍ବରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ପଶ୍ଚିମ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଏକ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଥିବା ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର କୌଣସି ସନ୍ତାନ ନଥିଲେ | ତେଣୁ, ଏହି ଦମ୍ପତି ନିଜର ଏକାକୀତାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସନ୍ତାନକୁ ଆପଣେଇ ନେଲେ |

ଏହି ଦୁଇଜଣ ଆଗ୍ରାର ରାଜକୀୟ ଏବଂ ଶିଶୁ ଗୃହରୁ ଏକ ସନ୍ତାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ସେମାନେ ତାକୁ ନିଜ ଘରକୁ ନେଇଆସିଲେ ଏବଂ ବହୁତ ଭଲପାଇବା ଦେଲେ | କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରେମ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିଲା ନାହିଁ | ସେ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ହିଁ ତାଙ୍କ ମାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ସେହି ଶିକ୍ଷକ ବାପା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଶିଶୁର ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ଦୁହେଁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲପାଇ ବଡ଼ କଲେ | ଇଂରାଜୀ ମିଡିୟମ ସ୍କୁଲରେ ଆଡମିଶନ ମଧ୍ୟ କରାଇଲେ | ପୁଅ ମଧ୍ୟ ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିନଥିଲା | ପୁଅ ମଧ୍ୟ ପାଠପଢାରେ ସର୍ବଦା ଭଲ ସ୍କୋର କରୁଥିଲା | ସେ ତାଙ୍କର ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଅଧ୍ୟୟନ ମଧ୍ୟ ଶେଷ କଲେ | ଆଜି ସେହି ପୁଅ ଜଣେ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ଅଟନ୍ତି | ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ଅଟନ୍ତି |

ଏହି ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟରକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବାପା ଯେତେବେଳେ ପୁଅକୁ ଏହି ସତ୍ୟ କହିଥିଲେ, ତାଙ୍କ ଆଖିରେ ଖୁସିର ଲୁହ ଆସିଗଲା | ଏଥି ସହିତ, ତାଙ୍କର ଏକ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଥିଲା ଯେ ସେ କାହିଁକି ତାଙ୍କୁ ଏହି ସତ୍ୟ କହିଲେ ? ତାଙ୍କ ବାପାମା ଏବଂ ଭଗବାନ ତ ସେମାନେ ହିଁ ଅଟନ୍ତି | ଏହି ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଦୁଇ ପିଲାଙ୍କ ସହ ଖୁସିରେ ଜୀବନ ବିତାଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୁହାଯାଇଥିବା ସତ୍ୟ ତାଙ୍କ ଜୀବନକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା | ଏହା ପରେ, ସେହି ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ଆଗ୍ରାସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ଶିଶୁ ଗୃହର ନମ୍ବର ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ | ଏହା ସହିତ ସେ ତତ୍କାଳୀନ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ ଏପରି ଭଲ ବାପାମା ଦେଇଥିବାରୁ ସେ ଶିଶୁ ଗୃହକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ | ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ସରକାରୀ ଶିଶୁ ଏବଂ ଶିଶୁ ଗୃହର ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବିଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି | ଯାହାଫଳରେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏକ ପରିଚୟ ପାଇପାରିବେ |

ଏହି ମାମଲାରେ ରାଜକୀୟ ଶିଶୁ ଓ ଶିଶୁ ଗୃହର ତତ୍କାଳୀନ ଅଧୀକ୍ଷକ ଉର୍ମିଲା ଗୁପ୍ତା, ଯିଏ କି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏ ସମୟରେ ରାଜକୀୟ କିଶୋରୀ ଗୃହ କାନପୁରର ଅଧୀକ୍ଷକ ହୋଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧି ପୂର୍ବରୁ ଶିକ୍ଷକ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ଏକ ଶିଶୁ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ଯିଏ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲେଖି-ପଢି ଜଣେ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇଞ୍ଜିନିୟର ହୋଇପାରିଛି | ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶିଶୁ ଗୃହର ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *