ଲଭ ମ୍ୟାରେଜ ପାଇଁ ରାଜି ହେଲେ ନାହିଁ ପରିବାର, ତେଣୁ ପୋ-ଲି-ସ ଥା-ନା-ରେ ଧୂମଧାମରେ କରାଇଲା ବିବାହ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ବିହାରର କେଇମୁର ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା କାଳରେ ଲକ ଡାଉନ ସମୟରେ ଏକ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାପାଇଁ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ଜାଗା ମିଳିଲା ନାହିଁ ଏବଂ ପରିବାର ଲୋକେ ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜି ହେଲେନାହିଁ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ପୋଲିସକୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ | ପୋ-ଲି-ସ କେବଳ ଦୁଇ ପରିବାରକୁ ରାଜି କରାଇ ନଥିଲା ବରଂ ଥାନା ପରିସର ସ୍ଥିତ ମନ୍ଦିରରେ ଦୁହିଁଙ୍କ ବିବାହ ମଧ୍ୟ କରାଇଲେ | ପୋ-ଲି-ସ-ର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ସାଥିରେ ପହଁଚିଲେ ଏବଂ ମହିଳା ଥାନା ପରିସର ସ୍ଥିତ ମନ୍ଦିରରେ ହିଁ ଦୁହିଁଙ୍କ ବିବାହ ରୀତିନୀତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଲା |

ପୋ-ଲି-ସ କରାଇଲା ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କୁ ବିବାହ :-

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଜଣେ ପୋ-ଲି-ସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାଟେରୀ ନିବାସୀ ସ୍ନେହା କୁମାରୀ ଏବଂ ଭାବୁଆର ଏକତା ଚକ ନିବାସୀ ଶୁଭମ କୁମାର ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ | କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଅବଧି ସମୟରେ, ଯେତେବେଳେ ଉଭୟ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଉଭୟ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କରୋନାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଏବଂ ପରିବାରର ସହମତି ପାଚେରୀ ହୋଇ ଠିଆ ହେଲା | ଉଭୟଙ୍କ ପରିବାର ଏଥିପାଇଁ ହିଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ |

ପରିବାର ରାଜି ନ ହେବାରୁ ପୋ-ଲି-ସ କଲା ହସ୍ତକ୍ଷେପ :-

ଯେତେବେଳେ ସେ ଦୁହେଁ ନିଜ ଘରେ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ନିଜ ଜାତି ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏହି ବିବାହରେ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ପୋ-ଲି-ସ-ର ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିବାକୁ ଚିନ୍ତା କଲେ ଏବଂ ମହିଳା ଥାନା ଯାଇ ନିଜ ସମସ୍ୟା ପୋ-ଲି-ସ-କୁ କହିଥିଲେ | ଭଭୁଆ ମହିଲା ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନର ପୋ-ଲି-ସ ସୁଧାଂଶୁ ଶେଖର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ପରିବାରକୁ ପ୍ରଥମେ ବୁଝାଯାଇଥିଲା | ଶେଷରେ ଉଭୟ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ଏହି ବିବାହରେ ରାଜି ହୋଇଗଲେ | ପୋ-ଲି-ସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରବିବାର ଦିନ ଏହି ଦମ୍ପତି ଭଭୁଆ ମହିଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ |

ଥା-ନା-ରେ ଧୂମଧାମରେ ହେଲା ବିବାହ :-

ସେ କହିଥିଲେ, ‘ଥାନା ପରିସର ସ୍ଥିତ ଶିବ ମନ୍ଦିରରେ ଶୁଭମ ଏବଂ ସ୍ନେହାଙ୍କର ଧୂମଧାମରେ ବିବାହ ହେଲା | ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହମତିରେ ଶୁଭମ ସ୍ନେହାଙ୍କ ମଥାରେ ସିନ୍ଦୁର ଲଗାଇ ସାତଫେରା ନେଇଥିଲେ | ଉଭୟ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟ ବର ଏବଂ କନ୍ୟାକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଇଥିବାବେଳେ ପୋ-ଲି-ସ ନବ ବିବାହିତାଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଇ ସେମାନଙ୍କୁ ନୂତନ ଜୀବନ କାମନା କରିଥିଲେ | ଏହି ବିବାହରେ ହୁଏତ ପରିବାର ଏବଂ ପୋ-ଲି-ସ ବ୍ୟତୀତ କୌଣସି ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ବାଜା ପାର୍ଟି ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହି ବିବାହ ପରେ ଉଭୟ ପରିବାର ଖୁସି ଅଛନ୍ତି | ଏହି ବିବାହର ଚର୍ଚ୍ଚା ସାରା ସହରରେ ହେଉଛି, ଲୋକମାନେ ପୋ-ଲି-ସ-ର ସହଯୋଗକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *