ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କ ଦେଉଛି ସହଜ ସର୍ତ୍ତ ଉପରେ ୫ ଲକ୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋଭିଡ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଲୋନ, ସୁଧ ବହୁତ କମ

କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଦେଶର ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ କମ ସୁଧ ହାରରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଲୋନ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି | ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ଏହାକୁ Covid Personal Lone ଭାବରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି | ବଡ କଥା ହେଉଛି ଯେ କୌଣସି ସିକ୍ୟୁରିଟି ବିନା ଏହି ଲୋନ ମିଳିବ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନେ ନିଜକୁ କିମ୍ବା ପରିବାରକୁ କରୋନା ପୀଡିତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରିପାରିବେ |

ବାସ୍ତବରେ, ଦେଶର ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏପରି ସମୟରେ ନେଇଛନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ କରୋନା ମହାମାରୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଦେଶରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆୟ ବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏସବିଆଇ ଏହାର ଆରମ୍ଭ କରିଛି, କିନ୍ତୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଅନ୍ୟ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଏହି ପଦକ୍ଷେପରେ ଯୋଡ଼ିହେବେ |

ଇଣ୍ଡିଆନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆସୋସିଏସନ ଏବଂ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ଅନୁଯାୟୀ, ବେତନ ପ୍ରାପ୍ତ, ବେତନ ପ୍ରାପ୍ତ ଏବଂ ପେନ୍ସନ ଭୋଗୀମାନେ କୋଭିଡ -19 ର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ୨୫,୦୦୦ ରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଲୋନ ନେଇପାରିବେ | ଏହି ଋଣ ଭରିବାପାଇଁ ୫ ବର୍ଷର ସମୟ ମିଳିବ | ଏସବିଆଇର ଏହି ଲୋନ ଉପରେ ୮.୫ ପ୍ରତିଶତ ବାର୍ଷିକ ସୁଧ ଲାଗିବ | ଅର୍ଥାତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଲୋନ ତୁଳନାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ କମ ସୁଧ ଆଦାୟ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି |

ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କର ସୁଧ ହାର ଘୋଷଣା କରିନାହାଁନ୍ତି | ଏହି କରୋନା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଲୋନର ବ୍ୟବହାର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ନିଜ କିମ୍ବା ପରିବାରର କରୋନା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ କରିପାରିବେ | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ରବିବାର ଦିନ ଏସବିଆଇ ମୁଖ୍ୟ ଦୀନେଶ ଖାରା ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆସୋସିଏସନର ଚେୟାରମ୍ୟାନ ରାଜ କିରଣ ରାୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା |

କୋଭିଡ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଲୋନକୁ ପବ୍ଲିକ ସେକ୍ଟର ବ୍ୟାଙ୍କ ବୋର୍ଡରୁ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଅନୁମୋଦନ ହୋଇସାରିଛି | ଏହି ଲୋନ ଉଭୟ ବେତନ ପ୍ରାପ୍ତ ଏବଂ ବେତନ ପାଉନଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ କରୋନା ସଙ୍କଟ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହି ଶସ୍ତା ଲୋନ ନେଇ ଚିକିତ୍ସା କରାଇ ପାରିବେ | ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ପବ୍ଲିକ ସେକ୍ଟର ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଲଗାତାର ଭାବରେ ଲୋନ ବାଣ୍ଟିବା ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *