ଏ କି ମାନବିକତା : ବୁଢ଼ା କୁକୁରକୁ ମା-ରି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟାଗରେ ଫି-ଙ୍ଗିଦେ-ଲେ,ଲୋକମାନେ ମାଗିଲେ ନ୍ୟା-ୟ

ମଣିଷ ଏବଂ ପଶୁମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଅନେକ କାହାଣୀ ଏପରି ଅଛି, ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କର ମନ ଖୁସି କରିଥାଏ | ସେହିପରି କିଛି ଲୋକ ଯେପରି ପଶୁମାନଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ସେହିପରି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମାନବିକତାକୁ ଲ-ଜ୍ଜି-ତ କରିବାରେ କୌଣସି ରାସ୍ତାକୁ ଛାଡି ନଥାନ୍ତି | ବାସ୍ତବରେ, ଆଜିକାଲି ଏପରି ଏକ ଘ-ଟ-ଣା ଭାଇରଲ ହେଇଛି, ଯାହା ବିଷୟରେ ଶୁଣି ଲୋକମାନେ ବହୁତ ରା-ଗୁଛ-ନ୍ତି | ଗୁରୁଗ୍ରାମର ଏକ ସୋସାଇଟିରେ ଏକ ବୃଦ୍ଧ କୁକୁରକୁ ପ୍ରଥମେ ମା-ଡ ଦିଆଯାଉଥିଲା, ତା’ପରେ ତାକୁ ମା-ରି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟାଗରେ ପ୍ୟାକ କରି ଫି-ଙ୍ଗି ଦିଆଗଲା

ଏକ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ମା-ମ-ଲା ଗୁରୁଗ୍ରାମର ସେକ୍ଟର -୬୬ ର ଏକ ସୋସାଇଟିର ଅଟେ | ଏଠାରେ ଅ-ଭିଯୋ-ଗକା-ରୀ ଅକ୍ଷିମା ଝାଜରିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ Rwa ମେମ୍ବରସ ଏବଂ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଷ୍ଟାଫ ମିଶି ଏହି ଭଳି ଘୃ-ନ୍ୟ କାମ କରିଛନ୍ତି | ନିଜ ଅ-ଭିଯୋ-ଗରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋଟିଏ କୁକୁରକୁ ବହୁତ ନି-ର୍ଦ୍ଦ-ୟ ଭାବରେ ପି-ଟାଗ-ଲା | ଏହା ପରେ ତାକୁ ମ-ରି-ବା-ପାଇଁ ପଲିଥିନରେ ପୁରାଇ ଦେଲେ ଏବଂ ଫି-ଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିଲା | ଯେତେବେଳେ କି ଏହି କୁକୁର କାହାରିକୁ ମଧ୍ୟ କ୍ଷ-ତି ପହଞ୍ଚାଉ ନଥିଲା |

ପୂଜା ଭଟ୍ଟଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ :-

ଏହି ମା-ମ-ଲାରେ RWA ର ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଅ-ଭିଯୋ-ଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିତ୍ତିହୀନ | ସେମାନେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଏହି କୁକୁରକୁ ହ-ତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଘ-ଟ-ଣାସ୍ଥ-ଳରେ RWA ର ସିନିୟର ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ | ଏଠାରେ ଥିବା କିଛି ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ତାକୁ ମା-ରି-ଥି-ଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଏହି ସବୁ ଘ-ଟ-ଣା ଘ-ଟି-ଲା, ସେତେବେଳେ ରାତି ହୋଇଥିଲା | ସେହି ସମୟରେ ଏଠାରେ କୌଣସି ଅଥରିଟି ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ |

ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହେଡଲାଇନକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପୂଜା ଭଟ୍ଟ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଥିଲେ | ଏହି ଫଟୋରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ କୁକୁରକୁ ପଲିଥିନରେ ପ୍ୟାକ କରି କିଛି ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ନେଇ ଯାଉଛନ୍ତି | ଇଣ୍ଡିଆନ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଅନୁଯାୟୀ ସେକ୍ଟର ୬୫ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେ-ସ-ନରେ ଏ ବିଷୟରେ ଏ-ଫଆ-ଇଆ-ର ମଧ୍ୟ ଦା-ଖ-ଲ କରାଯାଇଛି |

ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇ ନ୍ୟା-ୟ ମାଗିଛନ୍ତି | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ଲୋକ ଆବେଦନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଉପରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ | ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମା-ମ-ଲାର ସତ୍ୟତା ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ଉଚିତ | ଯଦି କୌଣସି କୁକୁର ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି, କାହାକୁ କା-ମୁଡ଼ୁ-ଛି, ତେବେ ଏହାର ସୂଚନା ପୌରପାଳିକାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ଦିଅନ୍ତୁ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *