ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କାର କାର ଦେବା ଚକ୍କରରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ମୁହଁରେ ଯାଇ ପହଞ୍ଚିଲା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

କୁହାଯାଏ ଯେ ଯିଏ ନିଜକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ନାହିଁ, ଭଗବାନ ମଧ୍ୟ ତାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ଏପରି କିଛି ଘଟଣା ଘଟିଛି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଜିମ୍ବାୱେରେ, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ଦେଢ଼ କୋଟି ଟଙ୍କାର କାର ତ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ନଥିଲା | ତାପରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଯେଉଁ ଉପାୟକୁ ଆପଣେଇ ଥିଲେ, ତାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ |

ଏହି କାହାଣୀ ହେଉଛି ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଜିମ୍ବାୱେର ରିସେନ ସେଂଟସ ଚର୍ଚ୍ଚରେ କାମ କରୁଥିବା ମାର୍କ ମୁରାଡ଼ଜିରାଙ୍କର | ବାସ୍ତବରେ, ମାର୍କ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲେ ଯେ ଯଦି ସେ ଧ୍ୟାନ କରିବେ, ତେବେ ଭଗବାନ ତାଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେବେ | ଏହା ପରେ ସେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ଗିଫ୍ଟ ଦେବା ପାଇଁ ଲମ୍ବୋର୍ଗିନି କାର ମାଗିବେ | ଏହି ବିଶ୍ୱାସ ସହିତ ସେ ୪୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ରତ ବା ଉପବାସ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ ଏବଂ ଖାଇବାପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଯେପରି ଇଚ୍ଛା ହେବନାହିଁ, ସେଥିପାଇଁ ସେ ଏକ ଦୂର ପର୍ବତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ |

Mbare Times ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ମାର୍କଙ୍କର ଖବର କିଛି ବି ମିଳୁନଥିଲା | ତାଙ୍କୁ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଦେଖିଥିବା ଲୋକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଭଗବାନ ତାଙ୍କୁ ଲମ୍ବୋର୍ଗିନି କାର ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଆଇଡ଼ିଆ ମିଳିଯାଇଛି | ୪୦ ଦିନ ଏବଂ ୪୦ ରାତି ଉପବାସ କରି ସେ ପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବେ ଏବଂ ଭଗବାନଙ୍କୁ ସେ ଲମ୍ବୋର୍ଗିନି କାର ମାଗିବେ |

ମାର୍କ ୩୩ ତମ ଦିନରେ ଯାଇ ମିଳିଥିଲେ | ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ମାର୍କ ବହୁତ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା | ଚର୍ଚ୍ଚର ବିଶପ ମାଭ୍ରୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ” ତାଙ୍କୁ ଅତି କମରେ ଚାକିରି ପାଇଁ ଉପବାସ କରିବା ଉଚିତ ଥିଲା, କାରଣ ସେ ବେରୋଜଗାର ଅଟେ |” ତେବେ ମାର୍କଙ୍କ ସହକର୍ମୀମାନେ ତାଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇଁ କିଛି ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କ ରୋଗ ହେବା ଉପରେ ଔଷଧ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି |

ତଥାପି, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ଯେ ମାର୍କ ଜଳ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ବିନା କେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଲେ | ଗୋଟିଏ ମଣିଷ ତତ୍ତ୍ୱଗତ ଭାବରେ ଖାଦ୍ୟ ବିନା ତିନି ସପ୍ତାହ ବଞ୍ଚିପାରେ | ପାଣି ବିନା ତିନି କିମ୍ବା ଚାରି ଦିନରୁ ଅଧିକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଲେ ଗଭୀର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ଏବଂ ବୋଧହୁଏ ଏକ ସପ୍ତାହରୁ ଅଧିକ ଅଟେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *