Airtel ର ସିଇଓ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଦେଲେ ବଡ ଚେତାବନୀ : କହିଲେ ଡାଉନଲୋଡ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଆପ୍ଲିକେସନ ନଚେତ ଫସିଯିବେ…ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା

ଏୟାରଟେଲର ସିଇଓ ଗୋପାଳ ବିଟ୍ଟଲ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ କହିଛନ୍ତିଯେ, କରୋନା ମହାମାରୀରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଉପଭୋକ୍ତା ସାଇବର ଠକେଇରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍। ଏୟାରଟେଲ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତିଯେ, ବଜାରରେ ଏପରି ଅନେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଭିଆଇପି ନମ୍ବରର ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଠକି ପାରିବେ। ତେବେ ସେହି ସମୟରେ, ଥାର୍ଡ ପାର୍ଟି ଏପ ସାହାଯ୍ୟରେ, ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ବିବରଣୀ ମଧ୍ୟ ହ୍ୟାକ୍ କରିପାରିବେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଓଟିପିକୁ କାହା ସହିତ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଏହା ବିଷୟରେ କାହାକୁ ଜଣାନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ବିଟ୍ଟଲ କହିଛନ୍ତିଯେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଠକେଇ ମାମଲାର ବୃଦ୍ଧି ରହିଛି ଏବଂ ଏହିପରି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ପ୍ରତିଦିନ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଶିକାର କରୁଛନ୍ତି। କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗରେ ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଘରୁ ଅନଲାଇନ୍ କାରବାର କରୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାଇବର ଠକେଇ ପୁଣି ଥରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି।

ଜଣାଇଦେଉଛୁଯେ, ଏୟାରଟେଲ ସିଇଓ ତାଙ୍କ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଏହିସବୁ କହିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ଠକେଇକାରୀ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଏୟାରଟେଲ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର କେୱାଇସି ପୂରଣ କରିବାକୁ କହୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏୟାରଟେଲ କ୍ୱିକ ସପୋର୍ଟକୁ ଗୁଗୁଲ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ କହୁଛି। ଯେମିତି ୟୁଜର ଏହି ଏପକୁ ଇନଷ୍ଟୋଲ କରନ୍ତି। ଠକାମୀ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଟିମ ଭ୍ୟୁ କୁଇକ ସପୋର୍ଟ ଏପ ସାହାଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଡିଭାଇସ୍ କ୍ୟାପଚର କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖାଲି କରି ଦେଉଛନ୍ତି।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତିଯେ, ଏଠାରେ ୟୁଜରମାନଙ୍କୁ ଏହି କଥାରେ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଉଚିତଯେ, ଏୟାରଟେଲ ଭିଆଇପି ନମ୍ବର ପ୍ରଦାନ କରେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଥାର୍ଡ ପାର୍ଟି ଏପ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ କହେ ନାହିଁ। ଯଦି ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଘଟେ, ତେବେ ଆପଣ ୧୨୧କୁ କଲ କରି ଏହାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିପାରିବେ। ଏଥିସହିତ, ସେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଏୟାରଟେଲ ସେଫ ପେ ଡାଉନଲୋଡ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଯାହାଦ୍ଵାରା ଯଦି ଠକାମୀ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ କିଛି ଖରାପ କାମ କରନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ବନ୍ଦ କରିପାରିବେ।

ସେଫ ପେକୁ ୟୁଜର୍ସମାନେ ଏୟାରଟେଲ ପେମେଣ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଆକ୍ସେସ କରିପାରିବେ। ଏୟାରଟେଲ ପେମେଣ୍ଟସ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ୧ ଲକ୍ଷର ସୀମା ଅଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ଆପଣ ଯେକୌଣସି ଇଉପିଆଇ ଏପ୍ ସହିତ ଲିଙ୍କ୍ କରିପାରିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *