ବିବାହର ଠିକ ପୂର୍ବରୁ ଗାଏବ ହୋଇଗଲା ବର, ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଭାଇ ସହିତ କରାଇଲେ ବିବାହ, ଦୁଇଦିନ ପରେ ଖୋଲିଲା ରହସ୍ୟ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

କାନପୁରରେ ଏକ ବିବାହ ସମୟରେ ଠିକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବର ଧୋକା ଦେଇଦେଲା ଏବଂ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଗାଏବ ହୋଇଗଲା | ଏହାପରେ ଝିଅର ପରିବାରର ଇଜତ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ନିଜ ଭାଇ ସହିତ ଯୁବତୀଙ୍କର ବିବାହ କରାଇଲେ | ଏହି ମାମଲା କାନପୁର ଦେହାତର ପାଲେହପୁର ଗାଁର ଅଟେ |

ବାସ୍ତବରେ ଗାଁରେ ଶ୍ରୀରାମ ପ୍ରଜାପତିଙ୍କ ଘରେ ବିବାହର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଖୁବ ଧୂମଧାମର ସହ ଚାଲୁଥିଲା | ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଶଶୀର ବିବାହ ହେବାର ଥିଲା | ରାୟପୁର ଗାଁରୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ବରଯାତ୍ରୀ ଆସିବାର ଥିଲା ଏବଂ ସେ ବରଯାତ୍ରୀକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିଲେ | ସେହିପରି ଅନ୍ୟପଟେ ବର ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବାପା ଧର୍ମପାଳ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପୁଅର ବିବାହକୁ ନେଇ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ ଏବଂ ବରଯାତ୍ରୀ ନେବାର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ | ବିବାହରେ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ପାଇଁ ଧର୍ମପାଳ ନିଜ ପୁଅ ସହିତ ହିଁ ସେଲୁନ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଚୁଟି କଲର କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ପୁଅ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜଣାନଥିଲା |

ଯେତେବେଳେ ଧର୍ମପାଳ ନିଜ ଚୁଟି କଲର କରୁଥିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ସେଲୁନରୁ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅଚାନକ ଗାଏବ ହୋଇଗଲା | ବହୁ ସମୟ ଧରି ଯେତେବେଳେ ସେ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଏହି କଥାର ସୂଚନା ଝିଅ ଘରଲୋକେ ପାଇଲେ ଏବଂ ଯାହାପରେ ତାଙ୍କ ଘରେ ହଂଗାମା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଗଲା | ବରଯାତ୍ରୀ ଯିବାପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବରର କୌଣସି ଖବର ନଥିଲା | କନ୍ୟା ବିବାହ ପୋଷାକରେ ନିଜର ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲା | ପୁଅ ନିଖୋଜ ହେବା ଉପରେ ତାଙ୍କ ଘରଲୋକେ ନରବର ଥା-ନା-ରେ ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ |

ରାତି ୧୧ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ବରର କୌଣସି ଖବର ମିଳିନଥିଲା, ଯେଉଁ କାରଣରୁ କନ୍ୟା କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲା | ବିବାହ ସ୍ଥିର କରାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କନ୍ୟାର ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ନିଜ ଭାଇ ମହେଶ ସହିତ ବିବାହ କରାଇବାର ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଦେଲା | ଝିଅର ଘରଲୋକେ ନିଜର ସମ୍ମାନ ବଞ୍ଚାଇବାପାଇଁ ବିବାହ କରିବାପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଗଲେ | କନ୍ୟା ମଧ୍ୟ ନିଜର ସହମତି ଦେଇଦେଲା ଏବଂ ଯାହାପରେ ଦୁହିଁଙ୍କର ବିବାହ କରାଇ ଦିଆଗଲା |

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହା ଯେ ଯୁବତୀଙ୍କର ବିବାହର ଦୁଇଦିନ ପରେ ହିଁ ଗାଏବ ହୋଇଥିବା ବର ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ନିଜ ଘରକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲା | ସେ ନିଜର ବାପାମାଙ୍କୁ ମିଛ କାହାଣୀ ଶୁଣାଇଲା ଯେ କେହି ଜଣେ ତାକୁ ଇଙ୍ଗଜେସନ ଦେଇ କି-ଡ-ନା-ପ କରିଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ପୋ-ଲି-ସ ଅ-ଭି-ଯୁ-କ୍ତ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ କଠୋର ଭାବରେ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା ସେତେବେଳେ ସତ ଆଉ କିଛି ବାହାରିଲା | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାହର ଦୁଇଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଗାଁରେ ନିଜର ପ୍ରେମିକାକୁ ନେଇ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଘରଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଧରି ପକାଇ ଥିଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଘର ଲୋକେ ମାନୁନଥିଲେ | ତେଣୁ ସେ ବିବାହ ଦିନ ହିଁ ସୁଯୋଗ ପାଇଁ ଫେରାର ହୋଇଗଲା |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *