ଆପଣ ନିଜ ଘରେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରଖିପାରିବେ ଟମାଟର, ଜମାରୁ ବି ନଷ୍ଟ ହେବନାହିଁ , ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ରଖିବେ

ଯଦି ଆପଣ ବିଲାତି ଚାଷ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବହୁ ପରିମାଣରେ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ନଷ୍ଟ ବିଷୟରେ ଆଦୌ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ବିଭାଗର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଲାତିରୁ ପ୍ୟୁରି ତିଆରି କରିବାର କୌଶଳ ଶିଖାଇବେ। ଏଥିସହିତ ଆପଣ ପ୍ୟୁରିକୁ ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ ରଖିପାରିବେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଆପଣ ଯେତେବେଳେ ଚାହିଁବେ ଯେକୌଣସି ସସ୍ ତିଆରି କମ୍ପାନୀକୁ ବିକ୍ରୟ କରିପାରିବେ। ଆଜିକାଲି ଗୋରଖପୁର ବିଭାଗର ଚାରୋଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଭଲ ବିଲାତି ଚାଷ କରାଯାଉଛି। କୃଷକମାନେ ହାଇବ୍ରିଡ୍ ଟମାଟୋ ବ୍ୟତୀତ ବହୁ ପରିମାଣର ଦେଶୀ ବିଲାତି ମଧ୍ୟ ଚାଷ କରନ୍ତି।

ଅମଳ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ହୋଇଥାଏ। ଯଦିଓ ଲକଡ଼ାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ବିଲାତିର ବିକ୍ରି ଉପରେ କୌଣସି ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼େ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଯେତିକି ମାତ୍ରାରେ ଅମଳ ହୋଇଛି। ସେହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଉତ୍ପାଦ ମୂଲ୍ୟଠାରୁ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୃଷକଙ୍କ ବିଲାତିକୁ ନଷ୍ଟ ହେବାରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। ଏହା ଅଧୀନରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ବିଲାତିରୁ ପ୍ୟୁରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଉଛି। ରାଜକୀୟ ଖାଦ୍ୟ ବିଜ୍ଞାନ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରର ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ତଥା ପ୍ରିନ୍ସପାଲ୍ ପୱନ କୁମାର କହିଛନ୍ତିଯେ, ଗୋରଖପୁର ଡିଭିଜନର ଚାରିଟି ଜିଲ୍ଲାର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ ଫୋନ କରି କୃଷକମାନଙ୍କ ବିଲାତିରୁ ପ୍ୟୁରି ତିଆରି କରିବା ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ।

Google

ଏହି ନମ୍ୱରରେ ଫୋନ କରି ନେଇପାରିବେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ:-

ଗୋରଖପୁର (ଦିନେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଉପାଧ୍ୟାୟ)-୬୩୦୬୪୪୯୫୦୨

କୁଶୀନଗର (ବିରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ)-୮୮୫୮୯୭୨୭୨୧

ମହାରାଜଙ୍ଗଜ (ରାମ ହର୍ଷ ପ୍ରସାଦ)-୯୭୯୨୯୫୭୦୭୭

ଦେବରିୟା (ଦିନେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଉପାଧ୍ୟାୟ)-୬୩୦୬୪୪୯୫୦୨

ଗୋରଖପୁର ବିଭାଗରେ ଏକ ଲକ୍ଷ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ବିଲାତି ଉତ୍ପାଦନ:-

ଅଧୀକ୍ଷକ ରାଜକୀୟ ଉଦ୍ୟାନ ଅରୁଣ କୁମାର ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତିଯେ, ଗୋରଖପୁର, କୁଶିନଗର, ମହାରାଜଗଞ୍ଜ ଏବଂ ଦେଓରିଆର ପ୍ରାୟ ୪୫୦ ହେକ୍ଟରରେ ବିଲାତି ଚାଷ କରାଯାଏ। ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ ଏକ ଲକ୍ଷ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ବିଲାତି ଉତ୍ପାଦିତ ହୁଏ।

Google

ଏହିପରି ବିଲାତି ପ୍ୟୁରି ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଏ:-

ରାଜକୀୟ ଖାଦ୍ୟ ବିଜ୍ଞାନ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରର ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ତଥା ପ୍ରିନ୍ସପାଲ୍ ପୱନ କୁମାର କହିଛନ୍ତିଯେ, ପ୍ୟୁରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ବିଲାତି ଫୁଟାନ୍ତୁ ଏବଂ ତାର ପଲ୍ପ ବାହାର କରନ୍ତୁ। ଏହାପରେ ସ୍ଵାଦ ଅନୁଯାୟୀ ଲୁଣ ଏବଂ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ (ସୋଡିୟମ୍ ବେନଜୋଏଟ୍) ମିଶ୍ରଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ବଡ଼ ଡ଼୍ରମରେ ପ୍ୟାକ୍ କରନ୍ତୁ। ଏଥିରେ ପନିପରିବାରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ। ସସ ଉତ୍ପାଦନ ୟୁନିଟକୁ ଏହା ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ। ପୱନ କୁମାର କହିଛନ୍ତିଯେ, ପ୍ୟୁରି ଉତ୍ପାଦନରେ ସୋଡିୟମ ବେନଜୋଏଟ ପରିମାଣ ନାମମାତ୍ର ପରିମାଣରେ ମିଶ୍ରଣ କରାଯାଇଥାଏ। ସାଧାରଣତଃ ପାଞ୍ଚ କିଲୋଗ୍ରାମ ପଲ୍ପରେ ଏକ ଚୁଟକି ସୋଡିୟମ୍ ଯଥେଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ। ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତାମତ ଅନୁସାରେ ସୋଡିୟମ ବେନଜୋଏଟକୁ ମିଶ୍ରଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍, ନଚେତ୍ ଏହା କ୍ଷତିକାରକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ।

Google

ଏହିପରି ବିଲାତି ସସ ତିଆରି ହୁଏ:-

ବିଲାତି ସସ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ବିଲାତି ପ୍ୟୁରିରେ ଅଦା ଏବଂ ରସୁଣ, ଗରମ ମସାଲା, ଚିନି ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *