ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ କରୋନାକୁ ଶେଷ କରିବାପାଇଁ କହିଲେ ଅଜବ ଉପାୟ, ଏହି ଚିକିତ୍ସା ଶୁଣି ଉଡିଯିବ ଆପଣଙ୍କର ହୋସ

କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ସାରା ଦୁନିଆର ଲୋକମାନଙ୍କର ଜୀବନକୁ ଓଲଟା ପାଲଟ କରି ରଖିଦେଇଛି | ଭାରତରେ ତ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ଲୋକ କରୋନାଠାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାପାଇଁ ଉପାୟ ଖୋଜି ଚାଲିଛନ୍ତି | ଏହା ମଧ୍ୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏପରି ଏକ ଅଜବ ପୋଷ୍ଟ ଭାଇରଲ ହେଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ କରୋନାର ନିଶ୍ଚିତ ଉପଶମ କହୁଥିବାର ଦାବି କରାଯାଉଛି | ବାସ୍ତବରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯେଉଁ ଫଟୋ ଭାଇରଲ ହେଉଛି, ସେଥିରେ କରୋନାକୁ ଶେଷ କରିବାପାଇଁ ଏପରି କିଛି କଥା କୁହାଯାଇଛି, ଯାହାକୁ ପଢି କାହାର ବି ହୋସ ଉଡିଯାଇପାରେ |

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଆଡ଼ର ଫଟୋ ଭାଇରଲ ହେଉଛି, ଏଥିରେ କରୋନାକୁ ଶେଷ କରିବାର ଉପାୟ କୁହାଯାଇଛି | ଏହି ଆଡ଼ରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ମହାମାରୀ ସେତେବେଳେ ଶେଷ ହେବ, ଯେତେବେଳେ ଆମେ Corona କୁ Caronaa ଏବଂ Covid-19 ଜାଗାରେ Covviyd-19 ଲେଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେବେ | ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଉପାୟ କହିଛନ୍ତି, ସେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଅନନ୍ତପୁରର ବାସିନ୍ଦା ଅଟନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଏହି ଉପାୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଭାଇରଲ ହେଉଛି |

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହେଲା ଏହି ଆଡ଼ :-

ଭାଇରଲ ଆଡ଼ରେ କୁହାଯାଉଛି, ” ଯଦି ଆପଣ CARONAA ଏବଂ COVVIYD-19 ର ପରିବର୍ତ୍ତିତ ବନାନ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ କାରୋନା କେବଳ ଅନନ୍ତପୁରରୁ ଅଦୃଶ୍ୟ ହେବ ନାହିଁ ବରଂ ସାରା ଦୁନିଆରୁ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଯିବ | ଯେତେବେଳେ କରୋନାର ଚିକିତ୍ସା ଏତେ ଅଜବ ସେତେବେଳେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବ | ଏହି କାରଣରୁ ଏହି ଆଡ଼କୁ ଦେଖୁ ଦେଖୁ ଖବରଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ଜାଗା ମିଳିଗଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଆଡ଼କୁ ସେୟାର କରି ଲୋକମାନେ ଏହାର ଖୁବ ମଜାକ ଉଡାଉଛନ୍ତି |

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କରୋନାକୁ ଶେଷ କରିବାର ଅନେକ ଅଜବ ଗଜଵ ଚିକିତ୍ସା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖୁବ ଭାଇରଲ ହୋଇସାରିଛି | ସାରା ଦୁନିଆର ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ କରୋନାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଉପାୟ ହେଉଛି ଆବଶ୍ୟକ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା | ସେହିପରି କରୋନା ଟିକା ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ଖତରନାକ ଭାଇରସ ସହ ଲଢ଼ିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଜରୁରୀ ଏହା ଯେ ନକଲି ବିଜ୍ଞାପନକୁ ଅଣଦେଖା କରି ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *