କରୋନା ପ୍ରଭାବ : ପ୍ରଥମେ ବାପା ଓ ପରେ ମା, ଝିଅ ପିପିଇ କିଟ ପିନ୍ଧି କଲା ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଶଯ୍ୟା ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଶ-ବ-ଦା-ହ-ରେ କାଠ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ। ଆଜିକାଲି, ଅମ୍ଳଜାନ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଶଯ୍ୟା ଅଭାବରୁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ପରିସ୍ଥିତି ଭଳି ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ମହାମାରୀ ସହିତ ଜଡିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଚିତ୍ର ଦେଖାଦେଇଥାଏ। କେତେକ ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓ ଯେଉଁଠାରେ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା, ପ୍ରତିରୋଧ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥାଏ। ସେହି ସମୟରେ, କିଛି ଭାବପ୍ରବଣ ଭିଡିଓ ଅଛି ଯାହା ଏହି ଭୟଙ୍କର ମହାମାରୀର ପ୍ରଭାବ ମଣିଷ ଏବଂ ପଶୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ଦର୍ଶାଏ। ଏପରି ଏକ ମାର୍ମିକ ଚିତ୍ର ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଏହି ଘଟଣା ବିହାରର ଅରାରିଆ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଛି। ଯେଉଁଠାରେ, ଚାରି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବାପାଙ୍କୁ ହରାଇବା ପରେ, ଝିଅ ନିଜେ ମା’ର ଶେଷ ରୀତିନୀତି ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନ ପାଇବା ପରେ କବର ଦେଇଥିଲେ। ଝିଅଟି ପିପିଇ କିଟ ପିନ୍ଧି ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଶରୀରକୁ ପୋତି ଥିଲେ। ବାପାଙ୍କ ଛାୟା କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମୁଣ୍ଡରୁ ଉଠିଥିଲା, ତେଣୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ମା’ଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ଗାଁର ଲୋକ ଓ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଅର୍ଥ ଅଭାବରୁ ତିନି ଛୋଟ ପିଲା ମିଳିତ ଭାବେ ମାତାର ଶେଷ ରୀତିନୀତି କରିଥିଲେ। ବଡ ଝିଅ ସୋନି କୁମାରୀ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ଗାତ ଖୋଳିବା ସହ ନିଜେ ପିପିଏ କିଟ ପିନ୍ଧି ମା’ଙ୍କ ଶ-ବ-କୁ କବର ଦେଇ ଶେଷ ରୀତିନୀତି କରିଥିଲେ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯିଏ ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ଦେଖୁଛି, ତାଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆସିଯାଉଛି। ଲୋକମାନେ କେବଳ ଏହାକୁ ସେୟାର କରୁନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ମନ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି। କରୋନା ଯୋଗୁଁ ସମସ୍ତ ହଇଚଇ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ନିଜର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ହରାଉଛନ୍ତି, ଯାହାର ଦୁଃଖଦ କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ ଆଣିଦେଉଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *