ବାଇକରେ ପନିପରିବା ନେଇ ଯାଉଥିବା ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୋଇଠା ମାରିଲେ ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀ,ପଢନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରୀୱାରୁ ପୋ-ଲି-ସ-ର ଅମାନବୀୟ ଚେହେରା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ପୋଲିସ ନିଜର ଶକ୍ତି ଦେଖାଇ କୃଷକଙ୍କ କ୍ଷେତକୁ ଯାଇ ପନିପରିବା ନଷ୍ଟ କରିଛି ଏବଂ କ୍ଷେତରେ କାମ କରୁଥିବା ଚାଷୀଙ୍କୁ ମାଡ ମଧ୍ୟ ମାରିଥିଲେ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଜଣେ ଚାଷୀଙ୍କ ପନିପରିବାରେ ଗୋଇଠା ମାରିଲେ ଏବଂ ମୋଟରସାଇକେଲର ଅବସ୍ଥା ଖରାପ କରିଦେଲେ | ଏସବୁ ପୋ-ଲି-ସ ଅଧୀକ୍ଷକ ରାକେଶ ସିଂଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଘଟିଛି | ଏହି ପୁରା ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ସେୟାର କରାଯାଉଛି |

ଏହି ପୁରା ମାମଲା ରୀୱା ଜିଲ୍ଲାର ବିଡା-ସେମରିଆ ରାସ୍ତାର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି | ଜିଲ୍ଲାର ପୋ-ଲି-ସ ଅଧୀକ୍ଷକ ରାକେଶ ସହରରେ ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ବାହାରକୁ ବାହାରିଥିଲେ | ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଜଣାପଡିଲା ଯେ କିଛି ଚାଷୀ ଖେତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଘରୁ ପନିପରିବା ଚୋରୀରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି | ଏହି ଘଟଣାକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବାପାଇଁ ଏସପି କ୍ଷେତ ଆଡକୁ ଯାଇଥିଲେ | ସେଠାରେ ସେ ଦେଖିଲେ ଯେ କିଛି ଲୋକ ଲକଡାଉନ ନିୟମକୁ ଅଣଦେଖା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ କିଛି ଚାଷୀ ଗାଁର ଆଖପାଖ ଘର ଓ କ୍ଷେତରୁ ଲୁଚିଛପି ପନିପରିବା ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି |

ପୋ-ଲି-ସର ନଜର ଏହି ଚାଷୀଙ୍କ ଉପରେ ପଡି଼ବାମାତ୍ରେ ଦୁଇଜଣ ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀ ଏସପିଙ୍କ ଗାଡ଼ିରୁ ଆସିଲେ | ପ୍ରଥମେ ଜଣେ ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀ ଚାଷୀଙ୍କ ପନିପରିବାକୁ ଗୋଇଠା ମାରିଲେ ଏବଂ ଆଉ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଚାଷୀଙ୍କ ବାଇକର ପବନ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ | ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଥିବା କେହି ଜଣେ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ କରି ଭାଇରଲ କରିଦେଲା | ପୋ-ଲି-ସର ଏହିଭଳି ଭାବେ ଗୁଣ୍ଡାଗରଦୀକୁ କାରରେ ବସିଥିବା ଏସପି ରାକେଶ ସିଂହ ଦେଖୁଥିଲେ |

ଏହି ପୁରା ଘଟଣା ରୀୱାର ସେମାରିଆ ମାର୍ଗର କରହିଆ ମଣ୍ଡି ପାଖର ଅଟେ | କରୋନା କାଳରେ କୃଷକମାନଙ୍କୁ କ୍ଷେତରେ କାମ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି, ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ପୋଲିସ ଚାଷୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଭୁଲ ବ୍ୟବହାର କଲା | ସେହିପରି ପୋ-ଲି-ସ ଏହା ଉପରେ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇଛି ଯେ ସେମାନେ ବାଇକର ପବନ ବାହାର କରି ଦେଇଥିଲେ, ସେହି ସମୟରେ ବାଇକଟି ଖସିପଡିଥିଲା ​​ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ହେଡ କନଷ୍ଟେବଳ ନିଜ ପାଦକୁ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ |

ସେହିପରି ଏହି ମାମଲାରେ ଚାଷୀମାନେ ବହୁତ ରାଗରେ ଅଛନ୍ତି | ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପୋ-ଲି-ସ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜର ଶକ୍ତି ଦେଖାଇଥିଲା ଏବଂ ମାଡ ମାରି ପନିପରିବା ଲୁଟିନେଲେ | ଯେତେବେଳେକି ସେହି ଲୋକେ କ୍ଷେତରେ କାମ କରୁନଥିଲେ କିମ୍ବା ପନିପରିବା ବିକ୍ରି କରୁନଥିଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *