କରୋନା ନିୟମକୁ ଫୁ କରି ସଂକ୍ରମିତ ଶ-ବକୁ ପୋତିଦେଲେ, ତା’ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୧ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ହେଲାଣି ମୃ-ତ୍ୟୁ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

ଭାରତ ଏହି ସମୟରେ କରୋନା ମହାମାରୀ କବଳରେ ରହିଛି | ରାଜସ୍ଥାନ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ଶୀର୍ଷ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛି ଏବଂ ସେଠାରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ଲଗାତାର ଭାବରେ ମୃତ୍ୟୁ ହେଉଛି | ଏହି କ୍ରମରେ ସିକର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଗ୍ରାମରେ କଥିତ ଭାବରେ କୌଣସି ପ୍ରୋଟୋକଲ ବିନା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଶ-ବ-କୁ ପୋତାଯିବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୧ ଜଣଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ଘଟିଛି | ତେବେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ରୁ ମେ ୫ ମଧ୍ୟରେ ଭାଇରସ ଦ୍ୱାରା କେବଳ ଚାରି ଜଣଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା |

ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃ-ତ-ଦେ-ହକୁ ଏପ୍ରିଲ ୨୧ ରେ ସିକର ଜିଲ୍ଲାର ଖେରଭା ଗ୍ରାମକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା | ପ୍ରାୟତଃ ୧୫୦ ଜଣ ଲୋକ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କରୋନା ଭାଇରସ ପ୍ରଟୋକଲର ପାଳନ ନ କରି ତାକୁ ପୋତି ଦିଆଯାଇଥିଲା | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶ-ବକୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟାଗରୁ ବାହାରକୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ତାକୁ ପୋତିବା ସମୟରେ ଛୁଇଁଥିଲେ |

ଅଧିକାରୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ୨୧ ମୃ-ତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ୩-୪ ଜଣଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ କରୋନା କାରଣରୁ ହୋଇଛି | ଅଧିକାଂଶ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥା କାରଣରୁ ହୋଇଛି | ଏହି ଗାଁରେ ହୋଇଥିବା ମୃ-ତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଆମେ ୧୪୭ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ନମୁନା ନେଇଛୁ |ଲକ୍ଷ୍ମଣଗଡ ସବଡିଭିଜନାଲ ଅଧିକାରୀ କୁଲରାଜ ମୀନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସାମ୍ପଲଗୁଡିକୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ ଯେ କରୋନା କାରଣରୁ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ନା ଏହା ପଛରେ ଅନ୍ୟ କିଛି କାରଣ ଅଛି |

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଶାସନ ଗ୍ରାମରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଛି | ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ସମସ୍ୟାର ଗମ୍ଭୀରତା ବିଷୟରେ ବୁଝାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି | ସିକରର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ ଅଜୟ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ଥାନୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କଠାରୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ମଗାଯାଇଛି, ଯାହା ପରେ ସେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ପାରିବେ |

ଖୀରୱା ଗ୍ରାମ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସିଂ ଡୋଟାସରାଙ୍କ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଆସିଥାଏ | ସେମାନେ ପ୍ରଥମେ ସଂକ୍ରମିତ ଶ-ବ-କୁ ପୋତିବାପରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ଏହାକୁ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ | ସେ କହିଛନ୍ତି, ” ଗଭୀର ଦୁଃଖ ସହିତ ମୋତେ ଏହା କହିବାକୁ ପଡିବ ଯେ ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ନିଜ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି |”

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *