ହେ ଭଗବାନ : ନା ବେଡ଼ ନା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ଓକିଲଙ୍କର ଚଳନ୍ତା ବାଇକରେ ହେଲା ମୃ-ତ୍ୟୁ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଏପରି ତାଣ୍ଡବ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଯେ ଲୋକେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ମରିଯାଉଛନ୍ତି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଶୁଡି ପଡିଛି | ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସରକାରଙ୍କ ଦାବିର ପୋଲ ଖୋଲି ଏଭଳି ଏକ ଭୟଙ୍କର ଘ-ଟ-ଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ଓକିଲଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେବାପାଇଁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ମଧ୍ୟ ମିଳିନଥିଲା | ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିନଥିଲା | ଶେଷରେ ମା ଏବଂ ଭାଇ ତାଙ୍କୁ ବାଇକରେ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଓକିଲ ବାଇକରେ ହିଁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବରଣ କଲେ |

ଗୋଟିଏରୁ ଆଉ ଗୋଟେ ଏବଂ ତୃତୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ ଗଲେ … କିନ୍ତୁ ମିଳିଲାନାହିଁ ଚିକିତ୍ସା :-

ବାସ୍ତବରେ, ରତ୍ଲାମ ସହରର ବାସିନ୍ଦା ୪୦ ବର୍ଷୀୟ ଓକିଲ ସୁରେଶ ଡାଗରଙ୍କ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଠିକ ନଥିଲା | କିନ୍ତୁ ମଙ୍ଗଳବାର, ମଇ ୪ ରେ ହଠାତ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମା ଓ ଭାଇ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ବାଇକ ଯୋଗେ ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରୋଗୀ ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇନଥିଲେ | ଏହା ପରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ପ୍ରାଇଭେଟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ମିଳିପାରିଲା ନାହିଁ | ପରିବାର ବର୍ତ୍ତମାନ ତୃତୀୟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯିବାକୁ ବାହାରିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଓକିଲଙ୍କ ନିଶ୍ୱାସ ରାସ୍ତାରେ ହିଁ ଅଟକି ଗଲା |

ମା କହିଲା – ମୋ ପୁଅକୁ ସରକାରୀ ସିଷ୍ଟମ ମାରିଦେଲା :-

ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀ ଯେତେବେଳେ ପୀ-ଡି-ତା-ଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଦେଖିଲେ ସେତେବେଳେ ତୁରନ୍ତ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ | ଯାହା ପରେ ଓକିଲ ସୁରେଶଙ୍କୁ ରତ୍ଲାମ ମେଡିକାଲକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା | କିନ୍ତୁ ସେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ମୃ-ତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ | କାନ୍ଦୁଥିବା ବେଳେ ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଠିକ ସମୟରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ମିଳିଥାନ୍ତା ତେବେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଆଜି ବଞ୍ଚିଥାନ୍ତା | ଆମେ ଏପଟ-ସେପଟ ହୋଇ ବୁଲିଚାଲିଲୁ, କିନ୍ତୁ କେହି ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆସିଲେ ନାହିଁ |

୬୦ ଟି ନୂତନ ବେଡ଼ରେ ତିଆରି କୋଭିଡ ୱାର୍ଡ … ତାପରେ ମଧ୍ୟ କରାଗଲା ନାହିଁ ଚିକିତ୍ସା :-

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଯେ ଯେତେବେଳେ ପରିବାର ଓକିଲ ସୁରେଶ ଡାଗରଙ୍କୁ ନେଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଗେଟ ନମ୍ବର ୨ ରେ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଅପେକ୍ଷା କରି ବସିଥିଲେ | ସେତେବେଳେ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ୬୦ ଟି ନୂତନ ବେଡ଼ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ନୂତନ ୱାର୍ଡ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଏହା କୁହାଗଲା ଯେ ଏଠାରେ ଖାଲି ବେଡ଼ ନାହିଁ | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ସବୁ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ସେତେବେଳେ ବିଧାୟକ ଚୈତନ୍ୟ କଶ୍ୟପ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଫେରାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଓକିଲ କରୋନା ସ-ନ୍ଦି-ଗ୍ଧ ଥିଲେ, ତେଣୁ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରୋନା ପ୍ରୋଟୋକଲ ଅଧୀନରେ କରାଗଲା |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *