ମିଳିଲା ଭୟଙ୍କର ବିଶାଳକାୟ ପୋକ, ଓଜନ ୩୦ ଗ୍ରାମ ଏବଂ ଡେଣାର ଲମ୍ବ ୨୫ ସେଣ୍ଟିମିଟର, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ପୋକ ବିଷୟରେ

ସୋମବାର ଦିନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଏକ ସ୍କୁଲରେ ମିଳିଥିବା ଏକ ବିଶାଳକାୟ ପୋକ, ଯାହାକି ଏତେ ବଡ ଏବଂ ଏତେ ଭାରୀ ଯେ ତାପାଇଁ ଉଡ଼ିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଛି | ଦି ଗାର୍ଡିଆନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କୁଇନ୍ସଲ୍ୟାଣ୍ଡର ମାଉଣ୍ଟ କଟନ ଷ୍ଟେଟ ସ୍କୁଲରେ ଏକ ନୂତନ କ୍ଲାସ ରୁମ ନିର୍ମାଣ କରୁଥିବାବେଳେ ବିଲଡରମାନଙ୍କୁ ଏକ ବିରାଟ କାଠ ପୋକ ମିଳିଥିଲା | ପୋକର ଆକାର ମୂଷା ପରି ବଡ ଥିଲା | ଏହି ପୋକ ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ଭୟାନକ ଅଟେ |

ଏହି ପୋକର ଡେଣାର ଲମ୍ବ ୨୫ ସେଣ୍ଟିମିଟର ଏବଂ ଏହାର ମୋଟ ଓଜନ ୩୦ ଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୁହାଯାଉଛି | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏହି ପୋକ ଏକ କୋଠା ନିକଟରେ ବସିଥିବାର ମିଳିଲା | ଏହାର ଭାରୀ ଓଜନ କାରଣରୁ ସେ ପୋକ ଉଡି ପାରୁନଥିଲା | ପରେ ଏହି ପୋକକୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛାଡି ଦିଆଗଲା |

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ପୋକକୁ ଆବିଷ୍କାର କରିବା ପରେ ଏହି ସ୍କୁଲ ବହୁତ ଖୁସି ଅଛି | ସେ ପୋକର କିଛି ଫଟୋକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ସ୍କୁଲର ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ମେଗାନ ଷ୍ଟିୱାର୍ଡ ଏବିସି ରେଡିଓ ବ୍ରିସବେନକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପୋକର ଆକାର ଦୁଇଟି ମୁଠିକୁ ମିଶାଇବା ସହିତ ସମାନ ଅଟେ |

କୁଇନ୍ସଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ପୋକ କୁଇନ୍ସଲ୍ୟାଣ୍ଡରୁ ନେଇ ଦକ୍ଷିଣ ନ୍ୟୁ ସାଉଥ ୱେଲ୍ସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିଥାଏ | ଡକ୍ଟର ଖ୍ରୀଷ୍ଟାଇନ ଲମ୍ବକିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ମହିଳା ପୋକର ଡେଣା ୨୫ ସେଣ୍ଟିମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇପାରେ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପୋକ ମିଳିବ ଏକ ଅସାଧାରଣ ଘଟଣା ନୁହେଁ | ତେବେ ଏଥିରେ ଅସାଧାରଣ କଥା ଏହା ଯେ, ଏହି ପୋକ ଗ୍ରୀଷ୍ମଋତୁରେ ମିଳିଛି | ଏହି ପୋକ ଏଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଖାସ ଅଟେ ଯେ ଆମକୁ ଜଣାନାହିଁ ଯେ ଏହାର ପ୍ରଥମ ବର୍ଷରେ କ’ଣ ହୋଇଥାଏ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *