ମହିଳା ଜଣକ ଏକାବେଳେ ୯ ଟି ଶିଶୁକୁ ଦେଲେ ଜନ୍ମ

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଆପଣ ଯାଆଁଳା ଶିଶୁ, କିମ୍ବା ତିନି ଏବଂ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଚାରି ପିଲାଙ୍କ ଜନ୍ମ ଏକାବେଳେ ହେବା ବିଷୟରେ ଶୁଣିଥିବେ, କିନ୍ତୁ ନିକଟରେ ଜଣେ ମହିଳା ଏକାବେଳେ ନଅଟି ଶିଶୁକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ବାସ୍ତବରେ, ମାଲିର ଜଣେ ମହିଳା ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମୋରକୋରେ ଏକାବେଳେ ନଅଟି ଶିଶୁଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି | ସମସ୍ତ ଶିଶୁ ଏବଂ ମା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି |

ପଶ୍ଚିମ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଦେଶ ମାଲିର ସରକାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ମହିଳା ନାଗରିକ ଏକାବେଳେ ନଅଟି ଶିଶୁକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି | ମାଲି ସରକାର ୨୫ ବର୍ଷୀୟ ହଲିମା ସିଜେଙ୍କୁ ଭଲ ଦେଖାଶୁଣା ପାଇଁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ମୋରକୋ ପଠାଇଥିଲେ | ପୂର୍ବରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ଗର୍ଭରେ ସାତୋଟି ଶିଶୁ ଅଛନ୍ତି | ଏକାବେଳେ ସାତୋଟି ଶିଶୁର ଜନ୍ମ ମଧ୍ୟ ବିରଳ, କିନ୍ତୁ ନଅଟି ଶିଶୁ ଏକାବେଳେ ଜନ୍ମ ହେବା ଅତି ବିରଳ ଅଟେ | ତେବେ ମୋରକୋର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏହି କଥାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଶ୍ଚିତ କରିନାହାଁନ୍ତି |

ମାଲି ସରକାର କଲେ ଦାବି, ମୋରକୋ କରିନାହିଁ ନିଶ୍ଚିତ :-

ମୋରକୋ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ରଚିଦ କୋୖଧରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଦେଶରେ ଏପରି ନଅ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ଜନ୍ମ ବିଷୟରେ କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ମାଲିର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ବୟାନ ଜାରି କରି କହିଛି ଯେ ହଲିମା ସିଯେରିୟାନ ସେକ୍ସନ ଦ୍ୱାରା ପାଞ୍ଚଟି ଝିଅ ଏବଂ ଚାରିଟି ପୁଅଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି | ମାଲିର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଫାଣ୍ଟା ସିବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମା ଏବଂ ଶିଶୁ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି |

ପୂର୍ବରୁ ଥିଲା ସାତଟି ପିଲାଙ୍କର ଅନୁମାନ :-

ମାଲିର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, ମହିଳା ମାଲି ଏବଂ ମୋରକୋ ଉଭୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଲଟ୍ରାସାଉଣ୍ଡ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କ ଗର୍ଭରେ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ନୁହେଁ, ବରଂ ସାତଟି ଶିଶୁ ବଢୁଛନ୍ତି | ଏହା ଶୁଣି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ଜଣକ ନଅଟି ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ଦେଲେ, ସେତେବେଳେ ଏହି ଖବର ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ବ୍ୟାପିଗଲା କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏକାବେଳେ ନଅଟି ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ପ୍ରଥମ ମାମଲା ଥିଲା |

ମା ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ଡାକ୍ତର ଚିନ୍ତିତ :-

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଫାଣ୍ଟା ସିବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହିଳା କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଘରକୁ ଫେରିବେ | ସ୍ଥାନୀୟ ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟରେ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ଡାକ୍ତରମାନେ ହଲିମା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ବିଶେଷ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *