ବାଇକରେ ବସି ବାହାଘର ଭୋଜି ଖାଇବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ପୁରା ପରିବାର, ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଅଟକାଇଲେ,ଆଉ ତା ପରେ..ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା

କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ଭାରତରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ଏହି କାରଣରୁ ଅଧିକାଂଶ ରାଜ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ କୋଭିଡ -୧୯ ସଂକ୍ରମଣର ବୃଦ୍ଧି ବେଗରେ ବ୍ରେକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଜରୁରୀ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି | ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଲକଡାଉନ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ସେହିପରି ଅବଶିଷ୍ଟ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଲକଡାଉନ କରିବାକୁ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି | ଲକଡାଉନ ହୋଇଥିବା କାରଣରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡୁଛି | କିନ୍ତୁ ଭାରତରେ ଯେପରି ପରିସ୍ଥିତି ଅଛି, ସେହି ଅନୁଯାୟୀ ଲକଡାଉନକୁ ହିଁ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଉପାୟ ବୋଲି ମାନାଯାଉଛି |

କରୋନା ଗାଇଡଲାଇନକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ନିଜର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି | ମାସ୍କ ବିନା ବୁଲୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଚାଲାଣ ମଧ୍ୟ କଟାଯାଉଛି | କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ପୋଲିସ ଏପରି ଲୋକଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିଥାଏ, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ ଦେଖି ସେମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଆନ୍ତି | ଏପରି ଏକ ଫଟୋ ଆଜିକାଲି ଇଣ୍ଟରନେଟ ଦୁନିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ଯେଉଁ ଫଟୋ ଲୋକଙ୍କ ଆଗ୍ରହର କାରଣ ପାଲଟିଛି, ଏଥିରେ ଏକ ପରିବାର ଏପରି କିଛି କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ କି ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ହାତ ଯୋଡି ନିବେଦନ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଲା |

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ଦୀପାନସୂ କାବ୍ରା ଏହି ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯାହାର କ୍ୟାପିସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ” ବିବାହକୁ ଯିବାର ଥିଲା, ମାସ୍କ ମାଗିଲେ ଏବଂ #RoadSafety କୁ ଠେଙ୍ଗା ଦେଖାଇଲେ | Face with rolling eyes…ଘରର ମୁଖିଆ ହିଁ ନିଜ ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ଏହିପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି | ପୋ-ଲି-ସ ବୁଝାଇସୁଝାଇ ଏପରି ଲୋକମାନଙ୍କର ଚାଲାଣ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବ, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଅବହେଳା ନିଜ ଲୋକଙ୍କ Lifeline କାଟିଦେବ … ଗୁଣାର ଘଟଣା |”

ଫଟୋ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଦେଲେ ମଜାଳିଆ ରିଆକ୍ସନ :-

ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ପୁରା ପରିବାରକୁ ମୋଟରସାଇକେଲରେ ନେଇ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଯୋଗ ଦେବାପାଇଁ ଯାଉଥିଲେ | ଯାହାଙ୍କୁ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ହନୁମାନ ଛକ ନିକଟରେ ଦେଖି ଅଟକାଇ ଥିଲେ | ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ଗୋଟିଏ ବାଇକରେ ୬ ଜଣ ଲୋକ ବସିଛନ୍ତି | ଅବଶ୍ୟ ବାଇକରେ ବସିଥିବା ସମସ୍ତେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନାମକ ଜିନିଷ ପୁରାପୁରି ଅଦୃଶ୍ୟ ଥିଲା | ତେଣୁ ପୋ-ଲି-ସ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଚାଲାଣ କାଟିଲେ ଏବଂ ତାପରେ ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇସୁଝାଇ ଘରକୁ ପଠାଇ ଦେଲେ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋ ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *